Ballmer neden bu kadar az kazanıyor?

Bill Gates'e büyük servet kazandıran Microsoft, şimdiki patronuna o kadar da cömert değilmiş...

  • Ertuğrul Süngü
Ballmer neden bu kadar az kazanıyor?
CEO ile yönetici maaşı arasında yedi kat var

Microsoft denildiği zaman akla ilk olarak Windows, ardından Bill Gates ve kazandığı milyon dolarlar geliyor. Gates'in yerine CEO koltuğuna geçen Steve Ballmer'ın kazancı hakkında çıkan yeni dedikoduya göreyse Ballmer pozisyonuna göre çok az miktarda para kazanıyor...

Bir internet sitesinden yayılan habere göre Ballmer, benzeri şirketlerin CEO'larından daha az kazanıyor. Ayrıca Microsoft'ta bulunan bazı diğer üst düzey yöneticilerin maaş çekleri CEO'dan daha fazla. Yapılan hesaplamalara göre yıllık geliri 1.318.128 dolar olan Ballmer'ın bu denli az bir rakamda sıkışıp kalmasının en büyük sebebiyse, herhangi bir şekilde Microsoft hisselerinden yeterli kazancı sağlayamıyor olması olarak gösteriliyor.

Kendisine tezat oluşturacak şekilde para kazanan Steven Sinofsky ise, ana maaşı, kazandığı ekstra para ve sahip olduğu Microsoft hisseleri sayesinde gelirini yıllık 8.583.732 dolara çıkarmış durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Nasıl Gates ile karşılaştırılabilir ki? Gates bu şirketin kurucusu zamanında sahibiydi de...

@16 Eki 2012 17:48 gates hala şirketin en büyük hissedarı bu yabancı ülkelerin belkide bizden kat kat ilerde olmalarının sebebı şirketlerinin babadan ogula geçmemesidir adamlar kurucuyu (s.jobs) işten atabilir düzeyde çalışıyorlar bizde ise patrona ufak bır saygısızlıkta kapıyı gösterirler

Ayda 109 Bin $ alıyor neyi az ?? + Bill Gates Microsoft'da hisse sahibi.Microsoftun kazandığı 1$'da bile payı var.

yarasın iş yapan para kazanır soytarılık yapan değil

bence ayrılsın oradan pazarda limon satsın o zaman

Tamam da zaten ballmer microsoftta bayağı hisseye sahip değil mi ? Adamın o 1.300.000 dolara ihtiyacımı var ?

7 sülalesine yetecek parası vardır kafanızı yormayın.

adamda tip yok karizma yok çünkü. bi bill gatese bakın adamın paçalarından karizma akıyo. bi de buna bakın maymun taklidi yapıyo adam sahnede..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play