Bang with Friends yeniden yayında!

Facebook arkadaşları ile "seviştiren" tartışmalı uygulama geri döndü; ama ufak bir farkla...

  • Cem Şancı
Bang with Friends yeniden yayında!

Apple, daha önce ahlaka aykırı bularak yayından kaldırdığı Bang with Friends uygulamasını yeniden yayına soktu. Şimdi herkesin aklında şu soru var. Apple, namus bekçisi bir şirket mi, yoksa değil mi?

Bang With Friends'i, ismindeki "bang" kelimesi nedeniyle "ahlaksız" bir uygulama olduğu gerekçesiyle yayından kaldıran Apple'ın, üzerinde hiçbir değişiklik yapılmamış fakat sadece ismi değişmiş olan olan uygulamayı olduğu gibi aynen tekrar yayına sokması büyük şaşkınlık yarattı. 

Bang with Friends, AppStore'da artık "Down" ismiyle yer alıyor. Uygulama birkaç ay önce yayına başladığında büyük sansasyon yaratmıştı ve kullanıcıların Facebook arkadaşları ile "sevişmesi" için aracılık yapıyordu. Kullanıcı, Facebook arkadaşları içinden "sevişmek" istediği kişileri seçiyor, eğer seçtiği kişiler de onu işaretlemişse, iki kişi de bu durumdan haberdar oluyor ve iletişim kurarark, "bang" eylemine doğru yelken açabiliyorlardı.

Uygulamanın, kullanıcıların hoşuna giden en güzel yanlarından biri, tüm isteklerin gizli olması. Yani bir kullanıcı "sevişmek" istediği arkadaşını seçtiğinde bundan kendisi dışında kimsenin haberi olmuyor, ancak karşı taraf da farkında olmadan benzer istekte bulunursa, ik taraf birbirinden haberdar olabiliyordu.

Uygulama, Apple mağazasından kaldırıldığında 1.2 milyon kullanıcısı bulunuyordu. Bu üyeler hala uygulamaya kayıtlı duruyor. Ancak Facebook'ta 1 milyar kullanıcı olduğunu düşünürsek, uygulamanın çok büyük kullanıcı potansiyeli olduğu da anlaşılıyor.

Eski ismi Bang with Friends yeni ismi ise Down olan uygulamanın yakında daha sansasyonel haberlerle tekrar gündeme taşınması, herhalde kimseyi şaşırmayacaktır...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

namus bekçisi Talibancı Apple... araştırmalara göre Taliban Apple iPHONE kullanıyormuş... :P

@grezimonk Google iyi para veriyor galiba androboy.......

@03 Eyl 2013 08:38 sanada Taliban servet ödüyor heralde iPHONE temin etme ekibinin lideri misin?

@grezimonk başka işin yok mu ya android avukatlığı yapıyorsun dandios dalan yaş kaç ?

Apple fanboyları toplanıp konuşun dandios ile ilgili.

Ahmet ile Mehmet birbirine tıklarsa Türkiye karışır :D

android yok mu android :D

vay anasını akrabanı da listeliyor lan ensestci çıktı

android' de siz de ramazanları şabanları tıklarsınız artık :D

hepsi amerikanın oyunları. sevgiyi sadece cinsellik olarak yerleştiriyorlar bilinçaltına. sonuç ortada: kıçı başı açık günümüz gençleri.

nasıl kullanılıyor bu uygulama.Telefondan mı yoksa masüstü pcdende oluyormu?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play