Barbie de artık internete bağlı!

Bu gidişle hayatımızda, internete bağlı olmayan hiçbir şey kalmayacak! İşte bunun son kanıtı...

  • Levent Öztürk
Barbie de artık internete bağlı!

Çocukların oyuncakları ile muhabbet etmeleri için hayal güçlerini kullanmaları uzun yıllardır yeterli olmuş olabilir ancak yeni üretilen bir Barbie sayesinde, bu gelenek artık sona erecek. Üstelik bu oyuncakta bahsedilen konuşma şekli, sadece seçili birkaç cümle değil. Yeni Barbie, gelişmiş bir ses tanıma sistemi ve internete kablosuz bağlantı özellikleri sayesinde, çocuklarla normal bir diyalog kurabilecek.

Hello Barbie adlı bu ürün, bu yılın ilerleyen zamanlarında satışa sunulacak ve büyük ihtimalle bu yılın tatil döneminde en çok aranan oyuncaklardan biri olacak. San Francisco'dan ToyTalk tarafından geliştirilen konuşma algılama ve diyalog zekası teknolojisini kullanacak olan Barbie, artık gerçek anlamda çocukların ona ne anlattıklarını dinleyecek ve uygun cümleler ile karşılık verecek.

Üstelik Hello Barbie'nin bu yeteneği, sadece çocukları meşgul tutmak için kullanılmayacak. Bulut merkezli özel bir veri tabanında çocukların sevdikleri ve sevmedikleri şeyleri depolayacak olan bu oyuncak sayesinde, her Barbie'nin çocuklara verdiği cevaplar da değişecek. Yani, eğer bir çocuk Barbie'ye gösteri yapmaktan (şarkı söylemek, dans etmek) çok hoşlandığını söylerse, Barbie bu bilgiyi ileride kullanmak için depolayacak. Eğer çocuk Barbie ile büyüyünce ne olmak istediği hakkında konuşmaya başlarsa, Barbie ona şarkıcılık gibi meslekleri önerebilecek.

Ürünün fiyatı ve çalışma alanları henüz tam olarak açıklanmış değil ancak Hello Barbie'nin çalışmak için düzgün bir Wi-Fi bağlantısına ihtiyaç duyacağını söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

En iyi internete lumia bağlanır ve kalitedir. Windows candır. Windows 10 ile çalışan baribie olursa kaliteli olur ve kızıma alırım. Windows bir sevdadır ve bitmez <3

@19 Şub 2015 09:44 Windows Yüklü robot gibi dolaşır sonrada kızın...Çökünce de yeniden yüklersin...Arada yeni güncellemeler çıkarırlar belki neyin kafası bu windows sevdası teknolojide insanlığın önüne geçmeye başladığı yere kadardır..biraz normalleşin...

@19 Şub 2015 09:44 Bende lumia kullanıyorum ama bu kadar abartmıyorum :D

@19 Şub 2015 09:44 Kıskanç dandiroidciler ve ayosçular eskilemiş. Windows aşkını bitiremeyeceksiniz

@19 Şub 2015 09:44 windows phonecu IQsu bu kadar oluyor

yakında akıllı çorapta çıkar

Hiç hoş değil, hiç değil. Yeni nesiller iyice moronlaştırılıyor...

ne kadar fuzuli adamlar var yaa.. hala windowstan bahsediyor

bide kamera koyup milleti gözleyin tam olsun. bu iyi bir şey değil

Geçenlerde dünya seramik fuarında akıllı Klozet ve tuvalet taşları tanıtıldığını okumuştum. Suyu falan kendileri ayarlayıp siz hiç dokunmadan temizliğe başlıyorlarmış. Asıl şamata onlar internete bağlanırsa kopacak.

peki bebeğin neden evdeki konuşmaları da dinleyebileceği veya saklayabileceğine değenmemişsiniz :) sadece çocuğumu dinleyecek ?

hayal gücünden muzdarip bir nesil yetişiyor

??????çok kötü hiç beyenmedim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play