Baş döndüren Windows yaması!

Önce yayınladılar, sonra geri çektiler, şimdi yine yayınladılar: İşte başı dönen Windows yaması...

  • Ali Güngör
Windows yaması yeniden yayınlandı
Microsoft yamasını elden geçirdi

Microsoft'un çıkardığı bir yamayı geri çektiğinden buradaki haberimizde bahsetmiştik. Yazılım devi, işte o yamayı elden geçirdi ve tekrar yayınladı.

Windows 2000 kullanıcılarını bir güvenlik açığından korumak için yayınlanan MS10-25 güvenlik güncellemesi, 13 Nisan'da çıkmıştı. Güncelleme Windows Media Unicast Service isimli stream multimedyadan sorumlu program bölümünün hatasını gidermeye yönelikti. Buradaki program hatası, kullanıcıların sistemlerinde zararlı yazılım çalıştırılmasına imkan tanıyordu.

Ancak Microsoft, çıkarttığı yamanın bu hatanın bir türevin, düzelttiğini ancak orijinal hatayı düzeltmediğini keşfetti. Bu yüzden yamayı geri çekti ve gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra yeniden yayınladı.

Windows 2000 kullanıcılarının güncellemelerini kontrol etmesinde fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Windows 2000 kullananlar da var demek hala. Vay canına. Saygı duymak lazım. Windows XP'nin hazırlayıcısıydı bu işletim sistemi. Çok ta sağlamdı NTFS temeliyle.

windows 2000 kullananlar olması normal ama microsoftun hala desteğini çekmemesi ilginç

xp kullanan oluyor da 2000 kullanan neden olmuyor. biri yontma diğeri cilalı taş devrinden kalma. ama biz yakın çağı geçmek üzereyiz..

2000 i stabilite & güvenlik konusunda tahtından indireli daha kaç sene oldu ki ? windows 2000 kullanımı tabiki hala fazlaca var. çalışan bir sunucuda işletim sistemi değiştirmenin ne anlama geldiğini hanginiz farkındasınız da 2000 için taş devri yorumu yapıyorsunuz ??? bilgisayarlar sadece facebook, knight, msn değil!!!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play