Başarısızlığa Uğrayan 9 Telefon "Yeniliği"

Yeniliklerin telefonlara yerleşmesi o kadar kolay değil. İşte büyük ümitlerle piyasaya çıkan ancak ömrü kısa olan yenilikler...

Başarısızlığa Uğrayan 9 Telefon "Yeniliği"

Yeni bir teknolojinin kabul görüp telefonlarımıza yerleştiğine nadiren şahit oluyoruz. 2016'da telefonla yapabildiklerimizi geliştiren parmak izi teknolojisi, bunlardan biri.

Ancak her yeni teknoloji, bu şekilde hayatımızda kalmayı başaramıyor. Telefonların geçmişi, üreticilerin büyük ümitlerle sunulan, bazen zorla dayatılan, ancak bir iki güncelleme sonrasında vazgeçilen "yeniliklerle" dolu. İşte sahibini çıkmaz sokağa sokan ürünlerden bazıları.

Nokia N-Gage

Oyunları değiştirmek için pilini çıkarmak zorunda olduğunuz N-Gage, Nokia'nın en tepede olduğu günlerde bile satmadı. Dahası kulaklığının yanda olması, "yandan konuşma" şakalarının interneti sarmasıyla sonuçlandı.

LG'nin Optimus 3D ekranı

3 boyutlu ekranla ilgilin en büyük sorun, çektiğiniz fotoğrafların özel 3 boyutlu dosya formatlarında saklanmasıydı.

Çok dayanıklı telefonlar

İnanmak istemeseniz de çoğumuz, telefonunu kırmayı aslında seviyor. Bu sayede hem yüzde 15 daha iyi bir telefona geçme mazereti elde ediyor, hem de arkadaşlarınıza anlatacak eğlenceli bir hikayeniz oluyor. Dahası dayanıklı telefonlar, 1990'lardan kalma, 2000'lerin ucuz kılıflarına sarılmış telefonlar gibi görünüyordu.

Facebook Phone / Facebook Home

Yıllarca beklenen Facebook telefonu bir türlü gerçeğe dönüşmezken, bir gün HTC'dan iki telefon geldi. Bu telefonların ikisi de pek iyi değildi. Daha sonra Facebook ve HTC'den bir telefon daha geldi (HTC First) ve bu telefon da yetersizdi. Android giriş ekranına Facebook'u taşıyan Facebook Home da kötüydü. Kısacası herkes, daha önce olduğu gibi Messenger'ı kullanmaya devam etti.

Samsung Galaxy Round

Kavisli olduğunu ancak düz bir yere bıraktığınızda ve yakından baktığınızda fark edebildiğiniz Galaxy Round'in çıkışının ardından birçok firma, benzer "kavisli" ancak pek kavisli olmayan telefonlar üretmeye çalıştılar. Örneğin LG G Flex'i biraz bükmeniz de mümkündu. Tüm bunların anlamsız olduğu anlaşıldığından, düz telefonlara geri dönmüş durumdayız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

eski telefonum n-gage ne günlerdi be :)))

Yandan konuşmalı ama,şimdi çoğu telefonda olmayan radyodan kayıt, stereo ses çıkışı oldukça dayanıklı plastik kasa.4 yıl kullandım efsane bir telefondu bence

N gage gibi telefon mu var ki.kullanmasını bilene 10 numara

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Başarısızlığa Uğrayan 9 Telefon "Yeniliği"
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir