Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da 3G'de

Başbakan Erdoğan, Ulaştırma Bakanı ve TRT spikeri 3G'nin sunduğu görüntülü konuşmayı denediler..

Başbakan, Ulaştırma Bakanı ve TRT muhabiri 3G'de
3G sonunda Türkiye'de de hizmete girdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile 3G vasıtasıyla görüntülü görüşme yaptı. İşte görüşmeden bir diyalog:

Binali Yıldırım: "Vatandaşlarla beraber şu anda 3. nesil görüntülü telefonun ilk konuşmasını sizlerle gerçekleştiriyoruz."

Recep Tayyip Erdoğan: "Ben de bu başarıdan dolayı sizleri kutluyor, tebrik ediyorum. Bu başarıyı halkımızın arasında yaşamak bizleri ayrıca memnun ediyor. Temenni ediyorum ki, bir an önce halkımın elinde bu telefonlarla uzağı yakına getirmek, evine getirmek, bizim için iktidarımız için ayrı bir mutluluk kaynağı olacak. Ülkemize hayırlı olsun diyorum.

Böyle bir imkanı yakalamak ve teknolojinin böyle bir noktaya gelmesi, bu tür hasretlerimizi giderme noktasında atılmış bir adım olarak gerçekten dünyamızı çok daha zenginleştirecek." dedi.

TRT Ana Haber Bülteni'ne tatilini geçirdiği Antalya'dan katılan Başbakan Erdoğan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve TRT spikeri Fulin Yıldırımkaya ile 3G aracılığıyla görüştü. Başbakan Bakanlarla görüntülü görüşme imkanını kullanacağını şöyle belirtti: "Bu görüşmeler esnasında bana iletmeleri gereken bazı konular olabilir. Bu konuları görüntülü olarak iletmeleri gerektiğinde bunu mobil telefon aracılığıyla gerçekleştirme fırsatı bulacağım." Yakınlarıyla eşi ve çocuklarıyla da 3G kullanarak görüşmeler yapacağını belirten Başbakan Erdoğan, 3G ile görüntülü konuşma imkanından oldukça memnun kalmıştı. Bu memnuniyet fotoğraflara da yansıdı.

CHIP Online notu: 3G hakkında bilmek istediğiniz her şey hazırladığımız özel dosyada sizleri bekliyor!

Hangi 3G telefonu tercih etmeli? İşte şu anda en çok ilgi gören 3G telefonlar...

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

sevinin ben 3g ye geceli 4 sene oldu yazik canim turkiyem cok geriden bazi teknojileri takip ediyor uzuluyorum

Avrupa ülkeleri 4G e geçiyorlar.Biz daha yeni 3G'e geçtik ve fahiş fiyat da cabası

bende 5 sene oldu 3G ye geceli

sanki, onceden gecenler yuksek hiz yuzunden marsta yasamiyorya, herkes ayni yeryuzunde degisen bisi yok yine, o yuzden onceden gecmek ve simdi gecmenin farki yok, ha onceden olsa iyi olurdu ama malum altyapi anca bugune kismet oldu, Japonya 1998 yilinda 3G kullanmaya basladi ona bakilirsa :)

'3G "sonunda" Türkiye'de de hizmete girdi'
Anahtar kelime bu zaten.

dün akşam sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.haberlerde filan bi sevinç bi mutluluk gidiyor.birde devrim oluyor bu gece diyorlardı.daha önce teknolojiyi görmemiş olanlar sevinip duruyorlardı.hem seviniyordum ülkem sonunda kullanacak 3g yi diye.hemde üzülüyordum millete sanki yeni bir teknoloji gibi tanıtıyorlar 4-5 senelik 3g yi.yazık günah bu insanlara.daha önce aklınız neredeydi.şimdide başbakan çıkmış yapanları kutluyorum diyor.daha önce kullanıma soksaydınız izin verseydiniz ya.ozaman aklınız neredeydi.millet çıkar aya .....

"Böyle bir imkanı yakalamak ve teknolojinin böyle bir noktaya gelmesi, bu tür hasretlerimizi giderme noktasında atılmış bir adım olarak gerçekten dünyamızı çok daha zenginleştirecek."
Sanki tüm dünyayla aynı anda kullanıma sunuldu...

neresi basari bunun dunyayı 5 yil geriden takip etmek mi??sanki turk ekipler tarafindan gelistirilmis!

hem çok yeniymiş gibi hem de beraberinde çok başka yeni uygulamalar gelcekmiş gibi tanıtılıyor. örneğin uzaktan eğitim ya da sağlık konusunda yapılacak uygulamalardan bahsediliyor. mevcut donanımla bunlar zaten yapılırdı ve yapılıyorda. teknolojiye yabancı kesim çok güzel kandırılcak ve bu 3G pazarlancak

Önce geçmenin sonra geçmenin hiç bir anlamı yok burada düşündürmesi gereken şey artık daha asosyal olacağımız.Evde ki bilgisayarlarımız ve televizyonlarımız yetmiyormuş gibi bir de cep telefonlarımızda sokaklarda ekran başında, klavye başında olmaya devam edeceğiz.Zaten üretmeyen uyuşuk,hazırı seven bir toplumduk şimdi bir 3g kadar da daha uyuşuk,hazırı seven bir toplum olduk/olacağız.
3g'ye ne geç geçtik diye hayıflanıyor ne de 3g'li olduk diye seviniyorum.Üzüldüğüm tek nokta daha da yalnızlaşacağımızdır.

bizim buraya 3.5G geldi geldigi gibide çöktü AVEA'da ortalık mahfoldu hatlar göçtü..
AVEA danda çokmu şey bekledik naptık bilmiyomkii

internet fiyatları çok pahalı

5 yıl değil 10 yıl geriden takip.

ihaleyi tek başına Turkcell almasın diye bu kadar oyalandılar işte kaç senedir.

Bakalım bunu nasıl dinleyecekler. Görüntülü Dinleme ilk defa TÜrkiye'de. İlk olacağı kesin bişey varsa oda bu.

bir yıl geç kalınmış hizmeti daha yeni devreye soktular sayın başbakan ve ulaştırma bakanın türktelekom zarar etmesin diye izin vermediler bu zamana kadar diye düşünüyorum zira komşumuz 5 milyonluk bulgaristanda bile 1 sene önce 3g hizmeti verilmeye başladı.biz ise daha yeni başladık anca.umarım en yakın zamanda ttnet fiyat indiririr yoksa işi yaş gibi.

Çinden önce geçebilmemiz büyük başarı :)

Sanki çok büyük bir başarı yapmışız da bayram seyran havasında bir de "başarı" kutluyorlar. Yıllarca geç kalınmış bir teknolojiye daha anca izin verildi.Tebrikler sayın bakanlarımız, daha ne diyebilirim ki, bu övünülecek bir durumsa, ben utanıyorum.

bravo kutluyoruz hükümetimizi ne başarı ama herşeyi başardıkları gibi bunuda başardılar sanki kendileri yapmış gibi bide kasılıyorlar.bi ardaşın dediği gibi sesle dinleme devri bitti arkadaşlar yaşasın görüntülü dinleme artık sadece konuşmalarımıza değil hareketlerimizede dikkat edelim:)))

telefon kullanmayı ögrenmis basbakan xd

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir