Basit bir komutla Google'da geri sayım!

Google arama sayfalarında pek çok şeyi yapabildiğinizi biliyorsunuz. Ama bunu bilmediğinize eminiz!

  • Levent Öztürk
Basit bir komutla Google'da geri sayım!

Google, artık tüm internet kullanıcıların hayatında önemli bir yere sahip. İlk andan itibaren internette en çok kullanılan sitelerden biri olan Google, arama yaparken zaman kazandıran ve zekice düzenlenmiş birçok arama komutuna sahip. Ancak Reddit kullanıcı Blemish'in belirttiği üzere, Google'ı bir "geri sayım saati" olarak da kullanmanız mümkün.

Google arama motoruna basit bir şekilde "set timer X minutes" yazarak, X dakikadan başlayan bir geri sayımı aktif edebiliyorsunuz. Belirlenen sürenin bitiminde ise Google sizi çok uzun bir süre boyunca devam eden ve kendini hızlı bir şekilde fark ettiren bir ses tonu ile uyarıyor. Ayrıca, "set timer for X time" komutu ile bir alarm kurmanız bile mümkün.

Bu komutların sorunu ise Türkçe Google'da çalışmayabiliyor olmaları. Google'ın tercih edilen arama dilini, Google ayarlarından "English" olarak belirleyebilirsiniz. Böylece, alarm ve geri sayım aracını kullanmanız mümkün hale gelecektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Google Türkiye'yi pek önemseyen bir şirket değil. Daha Android cihazlara bile navigasyon yeni geldi, Video ve Music servisleri is hala Türkiye'ye açık değil. Bu nedenlerden dolayı Google Türkiye'den bu komutların çalışmamasına pek şaşırmadım.

Türkçesini yapmak çok mu zor bunun Google??

olmuyo lann !!

Sevgili Chip e-celebi arama motoru geliyordu ne oldu o proje bir bilginiz var mı?Çıkarsa Anasayfam O Yerli Malı Nede Olsa

@05 Ağu 2013 11:12 Yerli arama motoru var zaten: http://www.ara.com.tr/

Ya Chip Türkiye'de olmayan şeyleri niye yazıyorsunuz gardaş. Niye gösteripte vermiyorsunuz. :D

Bu tarz ek özellikler Türkiye için yandex de var. Müzik servisi olsun, Panaroma haritası olsun, Ramazan.yandex.com.tr servisi üniversite tercih rehberi gibi ülkemize yönelik bir servis sunan şirket. Desteklemek lâzım bizi düşüneni biz de düşünmeliyiz.

Ziyaretçi Bugün 10:36 adam doğru söylüyor beyler google turkiyeyi pek ipliyen bir firma değil

chrome booklardab belli ne kadar ilgili oldugu

Olmadı ya la :D

evdeki saatlere ne oldu ?, pc yi nonstop açık tutcaz ,ülke enerjisini boş yere tüketecek sonra !

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play