Başlat menüsü 2015'e kadar gelmeyebilir!

Windows 8.1'e gelmesini heyecanla beklediğimiz Başlat Menüsü'nden kötü haber var!

  • Zeynel A. Öztürk
Başlat menüsü 2015'e kadar gelmeyebilir!

Başlat menüsünün Windows 8.1'e geri döneceğinin haberini, Microsoft'un Nisan ayındaki BUILD konferansında almıştık. Klasik başlat menüsünün geri dönüşü, büyük bir kesim tarafından sevinçle karşılanmıştı.

Peki başlat menüsü ne zaman geri gelecek? Microsoft'un yeni başlat menüsüyle ilgili herhangi bir tarih vermiyor. Microsoft'tan elde ettiği bilgilerle tanınan Mary Jo Foley, Nisan ayında Microsoft'tan Terry Myerson ile konuşmuş, ondan henüz hazır olmadıkları cevabını almıştı.

Birkaç hafta sonra ortaya çıkan rapor ise başlat menüsünün bu sene, Update 2 güncellemesiyle birlikte sunulacağını ileri sürdü. Ancak kaynaklarıyla iletişimini sürdüren Mary Jo Foley'in yeni raporuna göre başlat menüsü, Windows 8.1'e bu sene hiç dönmeyebilir. Aldığı bilgilerin kaynağının sağlam olduğunu söyleyen Foley'e göre Microsoft, başlat menüsünü Update 2 yerine Windows'un bir sonraki sürümü olması beklenen "Threshold"a saklayabilir.

Çıkış adı Windows 9 olması beklenen Threshold'un Nisan 2015'te tanıtılması bekleniyor. Dolayısıyla başlat menüsünü bekleyenler, 10 ay veya daha uzun beklemek zorundalar gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 31 Yorum

Microsoft saçmalamaya devam ediyor.3. parti yazılımlarla anlaşıp bölüşüyorlar mı mangırı nedir? Başlat menüsü eklemek bu kadar problem olmamalıydı..

Microsoft saçmalamaya devam ediyor.3. parti yazılımlarla anlaşıp bölüşüyorlar mı mangırı nedir? Başlat menüsü eklemek bu kadar problem olmamalıydı..

offf keşke gelse :(

Gerek yok başlata biz böyle iyiyiz

gelmesin zaten

Ek yazılımlarla sorun olmuyor zaten

Microsoft güzel şeyler yapmaya çalışıyor ama çok yavaş yapıyor.

Start Menu x veya Classic Shell kullanabilirsiniz.

OS X 10.10 çıkıyor.Kim kalmış kokmuş Windows Ticari Politikalarına.Önce Kaldır Sonra yenilikmiş gibi sun

alternatif cok beklemeyede gerek yok!.

desene 8.1 ler aynı vista gibi elimizde patladı ulan birde para verdim aldım almaz olaydım neyime yetmiyor oem windows 7. Microsoft pişmanlıktır imkanınız varsa Mac alın gençler eğer oyun hastası değilseniz

Windows tutmadı,Windows 3.1 bilgisayar kullanmayı sevdirdi. Windows 95 rezaletti, Windows 98 harikaydı. Windows ME faciaydı, Windows XP bilgisayar tarihinde bir devrimdi Windows Vista garabetti, Windows 7 mükemmeldi. Windows 8? Windows 9?

windows 9 ile beraber gelsin büyük patlama olur zaten windows pazar payı sürekli artıyor.

Nesi kötü haber bunun. Çok iyi haber. Daha da iyi olabilir hatta; örneğin hiç gelmemesi haberi. Tarihe gömülsün. Başlat ekranını kullanamayanlar da kendini uçurumdan aşağı atsın.

yıl 2014 Windows 8.1 çıkmış ne başlatı yahu? şaka mısınız nesiniz....

tipik Microsoft satış politikası, şaşırdık mı ? hayır... aynı şekilde DX12 iyileştirme bir sonra ki windows'a özel olarak görme ihtimali yüksek...

nedir bu başlat sevdası anlamıyorumki bence şuanki hali hem çok kullanışlı ve gayette iyi masaüstünde açılan başlat menüsü gereksiz bence tamamen...

@04 Haz 2014 00:51 Sen alışkanlık diye bir şey duydun mu hiç kardeş

bunlar microsoftun windows 8 e başlat tuşu koymayı erteleyip erteleyip bu şekilde herkesi windows 8 e başlatsız alıştırma çabası..

Microsoft işi inada bindirdi ve halkın isteklerine kulak tıkamaya devam ediyor ve bu yüzden de Windows 7 kullanım oranı % 50 iken Windows 8.1 kullanım oranı bunca zaman sonra bile hala % 6 civarında.Niye bu kadar inat ediyosun?İsteyen klasik kullansın,istemeyen Aero arayüzüne devam etsin,herkes mutlu olsun..

8.1 çöp olur...

yaşa , başa , taşa oturma

bence başlat menüsüne gerek yok bu hali daha güzel

windows 8-8.1 tutmadı tutmayacak kullanmadığım işletim sitemi yok en berbatı windows 8 diğer başlat menusu gerekmez diyen kullanıcılarda bunu cep telefonu zannediyor sanırım... ayrıca windows xp iyiydi windows me kötüydü diyenlerde saçmalıyor 2.sinin arasında fark yok sadece geri yüklemeyi düzelttiler, keza windows vistayla xp ninde farkı yok neredeyse tamamen aynı millet kulaktan dolma bilgi kırıntılarıyla üfürüyor..

@04 Haz 2014 11:09 arkadaşı xp ye hapsedin elektriğinide kesin birdaha çıkamasın

Büyük firmalarda böyle psikozlar yaşanabiliyor.. bir arada sony piyasa mp3 ü desteklerken ve ilgi gösterirken atrac formatını empoze etmekte inad ediyordu. Sonucunu hep beraber gördük.. 80 li yıllarda walkman ile taşınabilir müzik çalar piyasasını sallayan sony pazarı apple a kaptırdı. Şimdide Microsoft ruhsuz kutularda ısrar ediyor.. başlat menüsünü iptal edip eleştirilere kulak tıkıyor. yatıp kalkıp google ın işletim sistemi piyasasına başlat menülü bir sistemle girmemesi için dua etmeli.. günümüzde bunu yapmak çok zor değil.

Start8 programını kurun. Neden Microsoft başlat menüsü versin diye bekliyorsunuz. Çok memnun kalırsınız.

@04 Haz 2014 12:37 neden abuk sabuk bir mazeretle bilgisayarıma 3. parti yazılım kurmak zorunda bırakılayım?

@06 Haz 2014 21:32 git win7 kullan o zaman 8 e bulaşma

Modern arayüze alışmışken başlat menüsü saçmalığı ile uğraşamam artık... Menüsüz olmaz diyenler gitsin 7 kullansın. Microsoft ta win7 nin sağını solunu başlat menüsüyle doldursun ama win8 e dokunmasın.

@04 Haz 2014 15:47 bencede hiç gerek yok başlata falan terstıklayınca zaten başlat çıkıyor orda onu kallansın nasıl bi başlat merakıymış arkadaş

Sen de yorum yaz