Batan İtalyan gemisi uydudan böyle görünüyor!

Geçtiğimiz günlerde kaza yaparak batan dev gemi, uydu görüntülerinde işte böyle görünüyor!

  • Zeynel A. Öztürk

Uydularından bir tanesini Giglio adasının üzerine yönlendiren Digital Globe, geçtiğimiz günlerde batan dev İtalyan yolcu gemisinin uydu görüntülerini ortaya çıkardı.

Uzaydan bakıldığında yan yatmış bir şekilde durduğu görünen Costa Concordia, aslında hareket ediyor (fotoğraf 17 Ocak tarihinde çekilmiş). Zira gemi, üzerinde daha rahat çalışılabilecek bir yere taşınıyor. 2.300 tonluk yakıtı hala içerisinde bulunduran geminin yakıtını boşaltma işlemleri için de çalışmalar başladı. Yakıt sızıntısı olasılığı az da olsa geminin etrafında bu duruma yönelik önlem sistemleri kurulmuş durumda bulunuyor.

Bu arada son bilgilere göre gemiden çıkması beklenen 23 kişi hala kayıp ve herhangi bir bilgi alınamıyor. Gemide bulunan 4.200 kişi ve aralarındaki 7 Türk ise kurtulmuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Photoshop gibi geldi bana

Fotograftaki yer görüntüsü ölçeği ile gemi boyutu arasında uyum yok,bilakis müthiş uçurumlar var.Yeryüzü görüntüsüne göre gemi belki anca iğnenin sivri ucunun bırakacağı iz kadar görünebilir.Fotograf bence de düzmece...

Hiç gerçekçi durmuyor...

uydu fotolarında daha önce hiç bulut gören oldu mu ?

giglio adasına bir tane uydumu yönlendirmişler ? yanlış okumadım heralde bu tur şeyler fantastik filmlerde olur :) uzaydan banada uydu ayarsınlar

maşallah ada kadar gemi !

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play