Batarya sorunu laptop'ları geri çağırttı!

Bir PC devi daha, bazı laptop modellerini geri çağırıyor: İşte o dev ve geri çağırma nedeni...

  • Halil Mollaoğlu
Batarya sorunu laptop'ları geri çağırttı!
Asus X51: Ücretsiz yeni bataryaya sahip oluyor.

Asus, bazı X51 ve Pro52 notebook modellerinin bataryasını ücretsiz olarak değiştiriyor. Sebep: Aşırı ısınmadan dolayı potansiyel yanma tehlikesi.

Asus, 2007'de dağıtılan notebook modellerinde uzun süreli kullanımdan sonra aşırı ısınıp yanmaya başlayan, bozuk bataryalar kullandı. Notebook ve kullanıcıların daha fazla zarara girmemesi için Asus, ücretsiz ek batarya sunumu yapıyor.

X51 ve Pro52 notebook sahipleri internette yayımlanan bir listede cihazlarının bozuk bataryalı modellerden bir olup olmadığını kontrol edebilir. Eğer durum böyleyse eski bataryalarını firmaya ulaştırıp yenisini alabiliyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

ucuz atlatmışım patlamamış valla

Sen de mi Asus :(

Bende bi kaç ay önce Asus F 50S srerisi bir notebook aldım. Aldığım günden beri bataryamın bitim süresi 1 saat 15 dkkayı maalesef geçemiyor. Aldığım bilgisayarcı; uğraştım ama zaten en fazla 2 saat lik bir ömür vadedilmiş, diyor. Ve tabiki batarya çok ısınıyor. Yalnız batarya değil bazen tüm laptopun yanacağından korkuyorum. Şarj ünitesinin ısısından bahsetmek bile istemiyorum. Arada dinlendirmeye çalışıyorum. Ama işyerinde de kullandığım için bu çok da mümkün olmuyor. Bilgisayarın performasından memnunum ama bu batarya sorunu kesinlikle bu modelde de var diye düşünüyorum. Asus'a bir mail atmıştım ama cevap gelmedi. Umarım burdaki uyarım bir şekilde kulaklarına gider de olası bir tehlikeden haberdar olurlar.

rma.asus.de/battery/battery.aspx?country=all
bu sıteye gırın pıl ve pc altındakı serı numarası yla kontrol edın

eger cvp soyle ıse
Checking the notebook and battery serial shows that the battery pack must not replaced.

servıse gıdın degıstırın pılı benımkıde var bu serıde demek bızede yol gozuktu by zxsel

Sen de yorum yaz