Batman'in aracı Batmobile'ın kopyasını yaptı

Batman artık şehri kurtarmaya giderken hiç sıkılmayacak: İşte yeni nesil lüks Batmobile...

Çalışkan bir İsveçli, tam 20.000 saat çalışarak resimde gördüğünüz Batmobile kopyasını üretti.

1973 Lincoln Continental şasisi üzerine inşa ettiği bu etkileyici kopya, eski Batman filmlerindeki Batmobile'ın tıpatıp kopyası. Batman'e yakışacak şekilde elektronik cihazlarla dolup taşıyor. Video kameralarıyla arka tarafı görebiliyor, yerden yüksekliğini değiştirebiliyor ve içinde bir de plazma TV var! Bu araca plazma TV koymak, Batmobile görüp de şaşırmayan olursa mutlaka şaşırsın diye konulmuş olabilir.

Bu araç satılmıyor, bu yüzden de bir tane isteyenlerin oturup üretmeleri gerekiyor. Aynı zamanda Bruce Wayne kadar da zengin olmaları. Zira bu aracı inşa etmenin maliyeti 1 milyon dolar. Aynı zamanda sabırlı ve çalışkan olmaları da gerekiyor, çünkü harcanacak emek ise 3,5 yıl. Ama 700 beygirlik motorun sesi ve İsveç sokaklarındaki şaşkın bakışlar bu İsveçlinin çalışmasının karşılığını vermiş olmalı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Km de ne kadar yakıyor acaba ;)

paran varsa otomobil firmalarından birine özel sipariş ver üretsinler 3.5 yıl beklemeye gerek yok :)

buna ruhsat nasıl çıkarmış yav :D

birçok ülkede ruhsat için gerekli teknik detaylar mevcut bunları uyguladığınız zaman ruhsat almanız çok kolay, kendi bahçenizde bile oturup araç yapmanız mümkün, fakat bizde tampon taksanız trafiğe çıkış izniniz ufff olur (görmezden geliniyor o ayrı bir mevzu). Birilerinin cebi parayla dolsun diye biz bilgi birikim ve potansiyelimizi yokmuş gibi görmezden geliyoruz. peşkeş ülkesi napalım.

Sen de yorum yaz