Battlefield Hardline geliyor; Fallout 4...

Bu haberi okurken yeni Battlefield'ın gelişine sevinecek, diğer bir beklenen oyun için üzüleceksiniz

  • Ertuğrul Süngü
Battlefield Hardline tamam, Fallout 4 başka bahara
Battlefield Hardline açıklaması şok yarattı

EA Games'in oyun sektöründeki en büyük kozlarından olan ve oyun camiasının en çok tutulan serilerinden birisi olan Battlefield'ın yeni oyunu hakkında, uzun süredir birçok dedikodu dönüyordu. Konu hakkındaki baskılara daha fazla dayanamayan EA, sonunda Battlefield Hardline isimli oyunun varlığı kabul etti. Bir diğer değişle, serinin beşinci yapımı konumundaki yapım, E3 2014 fuarına iki hafta kala resmiyet kazanmış oldu. Pek tabi oyunun resmi tanıtımı yine E3 fuarında gerçekleştirilecek ama ortaya çıkan bilgiler sayesinde birçok konu hakkında bilgi edinmiş durumdayız. Yeni oyun Omaha isimli bir yerde geçecek. Bu isim özellikle İkinci Dünya Savaşı tutkunlarının çok da iyi bildiği, Normandiya çıkartmasında kullanılan sahil isimlerinden birisi olması açısından bir hayli dikkat çekici. Görünüşe göre yeni oyun Pay Day 2 ve GTA V'in farklı detaylarını içinde barındıran ve Battlefield 4 Levolution temelleri üzerinde yükselecek gibi gözüküyor. Bu seferki konuysa "War against crime" yani bir anlamda polisiye mücadele senaryosu ile bezenmiş.

Bu arada Fallout 4 bekleyenler için de üzücü bir haber geldi. Bethesda E3 için yaptığı planları arasında yeni bir Fallout oyunu olduğunu dile getirmişti ama öyle gözüküyor ki bu plan şimdilik rafa kalktı. BattleCry olarak lanse edilen yeni oyun ise, TPS kamera açısına sahip olacak, Free to Play, yani ücretsiz online oyun modeliyle karşımıza çıkacak. Bethesda'nın ürettiği ilk ücretsiz online oyun olma özelliğini de taşıyan yapım, genel olarak yakın dövüş üzerine kurulu bir mekanik ile karşımıza çıkacak. E3 esnasında oynanabilecek olan BattleCry, 2015 yılında, sadece PC platformu için üretilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Her sene battlefield çıkmasın yav daha bf4 oynayamadık

Daha BF4 ü tamamlayamadılar yenisini mi çıkarıyorlar. Bugtan hatadan oynanmıyor BF4. 15 tane tam dolu sunucudan başka sunucu yok dünya çapında hemde. Allah belanı versin EA

Sen de yorum yaz