Bay Trail işlemciler tabletleri uçuracak

Intel'in Bay Trail işlemcileri, tabletlerin performanslarını iki katına çıkarmak için geliyor!

Tabletler için yeni Atom işlemciler

Tabletler için üretilen yeni Bay Trail işlemciler önceki neslin performansını ikiye katlayacak.

Intel'in yeni nesil tabletleri güçlendirecek olan işlemcisinin kod ismi Bay Trail, 22nm quad-core tasarımına sahip. Tam ismi Atom Z3770 olacak işlemci 1.46 GHz hızında çalışacak. Bir diğer edisyon olan Atom Z2760 ise 1.8 GHz hızında çalışacak. İşlemciler, mevcut işlemcilerin performansları ile karşılaştırıldığında tabletlerin performanslarını ikiye katlayacak. Ancak işlemcinin testlerinde, tüm çekirdekler devreye girdiğinde, performans artışının üç kata kadar yükseldiği de not ediliyor.

Intel'in ilk Bay Trail işlemcileri, Windows 8.1 güncellemesinin yayınındna sonra piyasaya sürmesi bekleniyor. İşlemciler öncelikle Windows sistemli tabletlerde görülecek ancak daha sonra Android tabletlerde de Bay Trail işlemcilerini görebileceğiz.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Şu tablelerin telefonlarinda sarzina cozum bulsalar cok iyi olacak.Donanimlari sürekli guclendiriyorlar ama bir telefonun sarzi en fazla 2 gun gidiyor(galaxys4)daha fazla gideni görmedim su pile bir cozum getirsinler artık 1 hafta dayanacak batarylar lazim kullanıcılara.

Sen de yorum yaz