Bayramı mobil internetle yaşadılar

Bayram tatilinde internet kullanımı yüzde 140 arttı.

Turkcell'liler bayramı mobil internetle yaşadı

Bayram coşkusunu sevdikleriyle paylaşan Turkcell'liler, 23 – 27 Eylül tarihleri boyunca toplam 1,5 milyar dakika konuştular.  Arefe günü ve Kurban Bayramı'nı kapsayan 5 günde Turkcell müşterilerinin veri kullanımı 4,8 milyon GB oldu.  Bu sayede geçen seneki Kurban Bayramı'ndaki veri tüketimine göre yüzde 140'lık bir artış oldu. Yine aynı süre boyunca Turkcell'liler 897 milyon adet SMS, 5,2 milyon adet MMS gönderdi.  Ses ve veri trafiğinde İstanbul birinci sırada yer aldı. 

Turkcell'liler bayram tatilinde doyasıya konuşmanın, mesajlaşmanın ve veri kullanımının tadını çıkardı. Arefe ve bayram günlerini kapsayan 23-27 Eylül süresince Turkcell şebekesi en yoğun dönemlerinden birini yaşadı. Toplam 5 gün boyunca Turkcell'liler, sevdikleriyle 1,5 milyar dakika konuşarak bayramlaştı. Sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Kocaeli, Mersin, Diyarbakır, Adana, Hatay en çok konuşan ilk 10 il oldu.

Bayram tatilinde internet kullanımı yüzde 140 arttı

Uzun tatil boyunca veri trafiğinde de belirgin bir artış göze çarptı. Turkcell'liler tatilin tadını mobil internetten faydalanarak çıkardı. Tatil boyunca kullanılan verinin miktarı 4,8 milyon GB'ı aştı. Turkcell'lilerin veri kullanımı geçen seneki Kurban Bayramı'na göre yüzde 140 oranında artış gösterdi. Konuşma da olduğu gibi veri kullanımında da ilk sırada İstanbul yer aldı. İstanbul'un yanı sıra sırasıyla İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Muğla, Kocaeli, Mersin, Hatay ve Adana en çok veri kullanan iller oldu.  

Turkcell'liler bayram kutlamasında bolca kısa mesaj (SMS) ve görüntülü mesaj (MMS) kullandı. 5 günde gönderilen kısa mesajların (SMS) sayısı 897 milyonu geçti. Yine gönderilen görüntülü mesaj (MMS) sayısı ise 5,2 milyonu aştı. 

Turkcell'liler bayram coşkusunu yurt dışına taşıdı

Bayram sevincini yurt dışına da taşıyan Turkcell'liler, arefe ve bayram süresince yabancı ülkelerde yaşayan yakınlarıyla toplam 9 milyon dakika konuştu. En çok aranan ülke Almanya oldu. Bayramda yurtdışında bulunan Turkcell müşterileri ise Türkiye'yi en çok Suudi Arabistan'dan aradı. 

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

bayramda normalde fazla olmasının tek bir açıklaması olabilir oda interneti sadece gerektiğinde alabilecek kadar pahalı olmasından dolayı yoksa mobil internet kullanımı diğer ülkelerde normal ev kullanımı adsl fiberden felan fazla bizde ise 1 2gb internet kullanımı için ödediğimiz çok çok çok yüksek fiyatlardan dolayı bayramda memlekete gideceğimiz zaman sadece internet alabiliyoruz oda ihtiyaçtan yanı bununla gurur duyulacak bir durum olmadığını anlamaları gerek algı yaratıyorlar sadece

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost