Bazı güvenlik açıkları kapatıldı

Mozilla, bugün itibariyle Firefox 3.0.1 güvenlik güncellemesini yayınlamış bulunuyor.

Firefox 3.0.1 güncelleştirme paketi yayınlandı

Son zamanlarda güvenlik sorunları nedeni ile sıkça eleştiri alan Mozilla'nın son yayınladığı bu güncelleme ile kullanıcılar artık Firefox'u daha güvenilir ve stabil bir şekilde kullanabilecekler.

Firefox'un bu güncelleme paketi henüz yayınlandığından Firefox'un otomatik güncelleme özelliği, en son yayınlanan bu güncellemeyi size 24 ila 48 saat gibi bir süre içinde haber verecektir. Ancak bu otomatik güncelleştirmeyi beklemeyip Yardım menüsünden 'Güncelleştirmeleri kontrol edin' butonu ile de hemen bu güncellemeyi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Firefox 3.0.1 ile giderilen sorunlar

Firefox 3.0.1 ile giderilen sorunlar şöyle:

-Bazı güvenlik sorunları giderildi.

- Yazılımın daha stabil çalışması sağlandı.

- Public Suffix listesi güncellendi.

- Firefox 3 kurulu klasöre Firefox 2'nin kurulmasıyla beraber Firefox 2'de bazı problemler meydana geliyordu; bu sorun da bu güncelleştirme paketi ile giderildi.

- Linux'ta çevirmeli bağlantısı olan ya da DSL servisinden faydalanan kullanıcıların yaşadığı problemler giderildi.

Firefox'un en son güncelleştirme paketini indirmek için tıklayın.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Bu sürümü boşuna indirmeyin.Çünkü 2 gün sonra 3.0.2 sürümü çıkar.Hatta onuda indirmeyin çünkü 1 hafta sonra 3.0.3 sürümü çıkar.Onuda indirmeyin 1 ay içinde 4.0 sürümü çıkar zaten.

Bu firefoxtada bu gidişle ne güvenlik açıkları bitecek ne öbür hatalar.Her 2 günde bir farklı sürüm çıkarıyor.Bu kadar neyi yamalıyolarsa.Millet ie ye laf ediyodu ie şuan dünyanın en iyi tarayıcısı oldu firefoxta sürekli kendini batırmaya giddikçe hantallaşmaya sürekli bi yerlerden açık çıkarıp hata vermeye, sanki kendisi başka dünyadaymış gibi bu dünyadaki hiçbir siteyi doğru düzgün açamama sorunlarına hala devam ediyor..

Şu ie8 çıksada tozu dumana katsa, kurtulsak şu firefoxun 3 günde 5 farklı sürüm çıkarmasıyla uğraşmaktan..

ie kullanmaya devam edin, ie kullanıcıysanız sisteminize virüs bulaştırmak, cros-site scripting ile şifrenizi çalmak çok kolay oluyor.

En azında firefox kendi açıklarını bulup kapatıyor de mi arkadaşım, IE gibi sürdüm piyasaya, bırak ne hali varsa görsün demiyor

ben 2 sürümünü kullanıyorum bu 2.0.16 sürümünü yükleyince sistemi fazla zorlamamaya başladı amcamlar yavaş yavaş düzetmeye başladı kanımca 10 seneye kadar daha stabil olur xp gibi :D

hala ie seven var.olsun.senin görüşündür.saygı duyarım...

Doğrusunu söylemek gerekirse firefox iyi bbir tarayıcı bneim terchim en azından.Ama bu firefox 3.0'ı indirdim ve kurdum daha sonra da çöktü ve bir daha kuramadım.her neyse daha sonra da bir format bir daha kurdum ve az kullandım ve yine hoop yerde yine çöktü.Anlayacağınız şu anlık en iyi çözüm 2'nin son sürümünü kullanmak ve mademki firefox bu kadar çok indirfiliyor ve bu kadar kullanıyor ama bir adam akıllı bir tarayıcı yapmıyorlar bir tarayıcı sürekli çöker mi ya?bilgisayarım canavar gibi birde bu firefox 3 'ü yapacağız diye yıllarca uraştılar yazık be.Adam gibi yapmıyorla rbence işlerini.Eğer o kadar iyi olasalardı bu çökme olayı olmazdı.Programcılıkla bbir numaralı kural bbir program çökmemeli....

Varsa yoksa firefox 2..gerisini geç.

ie çok düzgün sanki. yamalı bohça gibi her tarafı yama. 5 6 7 şimdide 8 i çıkaracaklar. dinime küfreden müslüman olsa diye bi söz vardır bilirsin. FF ye sövüyorsun ama IE ondan beter.

Hantal demişsin hiç te hantal değil. IE'ye göre hızlı.

IE ye uyan tasarım FF ye uymayabilir. ayrı yorumlayıcılar kullanıyorlar.

Otomatik sürüm güncellemesi yok mu? Var. O zaman sorun ne?

"perşembe 11:39" arkadaşım, sorunların giderilmesi için tabiki güncelleme sürümleri firma tarafından çıkarılacak! bu stabil çalışan bir pc için gerekli.

%100 güvenlik mümkün olmadığı için, güvenlik açıklarının bitmeyeceği konusunda size katılıyorum. ama bu durum sadece firefox için geçerli bir durum değil.

ie ın en iyi browser olduğu konusunda size hiç ama hiç katılmıyorum. "bu kadar neyi yamalıyorlarsa" demişsiniz. ama fanatiklik (ie windows kökenli olduğu için) gösterdiğiniz windows un güncelleme ve yamama konusundaki çalışmalarını görmezden gelmişsiniz. "sanki kendisi başka dünyadaymış gibi" bu laf da bence yine windows ve politikaları için geçerli.

yürüttüğünüz bir de mantık var. "bunu neden indiriyorsun ki daha yenisi birkaç gün sonra çıkacak" gibi. bu da son derece saçma olmuş. siz pc nizi upgrade yapmıyorsunuzdur sanırım, çıkacak olan son parçaları bekliyorsunuzdur. veya bugün satışa sunulmuş pc lerden de daha iyi bir pc nin çıkmasını bekliyorsunuzdur. ama hiçbir zaman son veya tam anlamıyla kusursuz tamamlanmış bir sistem veya program olamaz.

ie8 çıkana kadar veya çıktıktan sonra diğer browser geliştircilerin boş duracağını sanmıyorum. yoksa ie9 u görmeniz hayal olurdu.

NOT: daha iyisi yapılana kadar, en iyisini kullanmakta yarar var.

LordShadow

o da güzel bir bakış açısı sen indirme kardeşim ama her iddasına varım Xp Sp3 çıktığı gün indirmişsindir yada VistaSP1 i

Yorumlarınızı Sadece Verilen Habere Göre Yaparsanız
Her Bir Başlık Altında Kavga Çıkmaz

Firefox'un Güncelleştirme Haberine direk yorum yerine girip
Internet Explorer daha iyi tozu dumana kadar gibi şeyler söyleyerek
tartışma açmayın her başlığın altına

IE8 çıksın tozu dumana katar demek de ne demek?
IE nin gelişeceği kesin ama süper-tarayıcı olacağı konusunda endişeliyim IE8 çıkınca konuşuruz onları daha erken

Ayrıca 2 gün dediğin ortalam 28 günmü ne oldu
biraz az oyun oyna zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsun anlaşılan

Firefox 3.0.1 ile giderilen sorunlar şöyle:
- Yazılımın daha stabil çalışması sağlandı.

süper yaa.düşünsenize windows xp sp4 çıkıyor ve uzunca bir liste hazırlamak yerine bunu yazıyorlar:Yazılımın daha stabil çalışması sağlandı

XP Sp3 Zar Zor Çıktı Sp4 Nerden Çıktı Microsoft Artık XP'ye Çalışmıyor.

Microsoft XP'ye çalışmıyor mu????
Sürekli çıkan güncellemeleri bizim bakkal Murtaza hazırlıyo o zaman:-)

Opera kullanın hayatınızı yaşayın. İe ve firefox a göre çok daha güvenli ve hızlı. Eski sürümlerdeki java ve Flash sorunları düzeltilmiş gerçekten çok stabil çalışıyor insan bir alıştımı bırakamıyor. Şimdi geriye dönüp baktığımda firefox kullandığım günlere acıyorum.

XP Sp3 Zar Zor Çıktı Sp4 Nerden Çıktı Microsoft Artık XP'ye Çalışmıyor.

Arkadaş Anlatmaya Çalıştığı Şeye Örnek Vermeye Çalıştı.
illa da xp sp4 diye algılamak yerine vista sp2 diyede algılayabilirsin

2. sayfadaki resim, yanlış hatırlamıyorsam, firefox mobile için ikon olması düşünülen konsept resimdi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir