BBC, 16.000 Sesten Oluşan Arşivini Herkese Açtı!

Kişisel web siteniz veya sunumunuz için ses örnekleri mi arıyorsunuz? BBC'nin herkese açılan geniş arşivine bakmadan geçmeyin!

  • Zeynel A. Öztürk
BBC, 16.000 Sesten Oluşan Arşivini Herkese Açtı!

BBC, 16.000'den fazla sesten oluşan ses efekti arşivinin kapılarını herkese açtı. BBC'nin yıllar içinde biriktirdiği, TV ve radyo programlarında kullandığı ses örnekleri içerisinde Formula 1 otomobilinden müzik festivalinin gürültüsüne, neredeyse her tür ses var.

Ses örneklerinin telif hakkı BBC'ye ait ancak RemArc lisansı altında "kişisel, eğitim ve araştırma amaçları için" kullanılabiliyor. Sesleri ticari amaçla kullanmanız ise mümkün değil. Bunun yanında sesleri kullanırken onları BBC'den aldığınızı belirtmeniz gerekiyor.

WAV biçiminde indirilebilen seslerin uzunluğunu indirmeden önce kontrol edebiliyor ve tarayıcınızda dinleyebiliyorsunuz. Veritabanı içinde arama yapmanız da mümkün, böylece doğru sesi bulmak için saatlerinizi harcamanıza gerek kalmıyor.

Beta aşamasındaki site, haberi yayına hazırladığımız sırada oldukça yoğundu. Bu yüzden siteyi açarken biraz sabırlı olmanız gerekebilir.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play