Beats, artık resmi olarak Apple'ın!

Apple, son ayların belki de en büyük bombasını, resmi olarak patlattı!

  • Zeynel A. Öztürk
Beats, Artık Apple'ın!

Apple, ortada dolaşan birçok söylentinin ardından Beats'i satın aldığını resmi olarak duyurdu. Apple'a 3 milyar dolara malolan anlaşma, Beats'in müzik akış hizmetini de içeriyor.

Apple, bu paranın 2.6 milyar dolarını peşin, yaklaşık 400 milyon dolarlık bölümünü ise eşit parçalar halinde Beats'e ödeyecek. Anlaşma sonucunda Beats'in eş kurucuları Jimmy Iovine ve Dr. Dre, Apple'a katılacaklar. Beats, hayatını bağımsız olarak sürdürecek, ancak güç birleşiminin yenilikler olarak karşımıza çıkma olasılığı yüksek.

Apple CEO'su Tim Cook, yayınlanan basın duyurusunda "Müzik, hayatımızın önemli bir bölümü ve biz Apple'ın kalbinde müziğin özel bir yeri var" dedi ve sözlerini şöyle devam ettirdi: "İşte bu yüzden müziğe yatırım yapmaya devam ettik ve bu olağanüstü takımları bir araya getirdik. Bu sayede dünyadaki en yenilikçi müzik ürünlerini ve hizmetlerini sunmaya devam edebileceğiz."

Apple'ın 3 milyar dolarlık bu satın alması, firmanın tarihindeki en pahalı satın alma olarak kayıtlara geçecek. Birleşme, Beats ürünlerinin Apple Store'lar sayesinde daha fazla ülkeye ulaşacağı anlamına geliyor. Beats Music'in Apple'ın müzik ürünleriyle nasıl çalışacağı ise şimdilik belli değil, ancak muhtemelen ayrı bir hizmet olarak sunulacak. Apple, anlaşmanın dördüncü mali çeyrek sonunda tamamlanacağını tahmin ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Beats düzgün ses vermekten uzak sadece balon marka... aldığına pişman olacak...

Biz fakirler artık zor alırız beats.

htc ve beats ayrılmazdı :(

artık tek kelime ile ortalığı dağıtma zamanı diyebiliriz :) tebrikler ve teşekkürler Apple...

Resimdeki fotomontaj resmen rezalet :)

Apple ürünleri pahalı olmaz umarım daha fazla

Beats'in sahip olduğu patentler yeter, akıllıca..

Htc düşünsün

DR DRE hayatının hatasını yapmış... Apple ile çalışılmaz...

İkisi de alanlarında en kaliteli firmalar tebrik ediyoruz iphoneda daha iyi hoparlör ve ses kalitesi istiyoruz :D

Apple kullanıcısıyım ama beatsi almak ticari olarak fayda sağlasada Apple ın sadık müşterileri için kötü haber. Beats kulaklıkları sadece sesten anlamayan, aldığı ürünleri moda ve prestij için ve herkezde gördüğü için alan bir kitle kullanıyor. Beats kulaklıklar bası ekzajere eder. Sesin niteliğini bozar. Basın tecavüzünden hoşlanan hiphopçı ve popçular için ideal tabi. Bir de en çok gürültüyü çıkaran kaydın en iyisi olduğunu düşünenler için. Apple grafik ve müzik konularında kaliteye hassas yaklaşması sebebiyle daimi bir kitlesi vardı. Şimdi tam olarak esasından uzaklaştın. Android gibi birşey olacaksın artık.

@30 May 2014 01:48 bak sen şu konuşana...

Appelin beats gibi bir kulaklık yapmasını istiyordum boyle bir şeyin olacaginida tahmin ediyordum ama suda var apple çift marka taşırsa ürünlerinde android gibi olabilir steve jobs olsaydı belki bunu yapmazdi

Beats firma olarak devam edip apple kulaklik ve telefon tarzinda deluxe paketler yaparsa gercekten muhtesem olur ayrica icihazlara gercekten iyi ses chipleri ve hoperlorler lazim

Sen de yorum yaz