Bedava oyun Steam'de rekor getirdi!

Bedava dağıtılan tek bir oyun, bakın internette her şeyi, nasıl değiştiriyor...

Bedava oyun Steam'de rekor getirdi!

Oyuncular için yılın bu döneminin ayrı bir anlamı vardır: Steam yılbaşı indirimleri! Yıllardır süregelen bu büyük indirim dalgasında, yüzde 85'e kadar varan indirimler görülebiliyor.

Steam indirimleri tam gaz devam ediyor ve 3 Ocak 2014 tarihine kadar da devam edecek. Geçtiğimiz günlerde, 2009 yılında piyasaya sürülen, co-op şeklinde bir tarafın zombi, diğer tarafın insan olarak birbirine girdiği Left 4 Dead 2, Valve tarafından Steam kullanıcılarına 24 saat itibariyle ücretsiz olarak dağıtıldı. Her ne kadar bu indirim şu an bitmiş olsa da, etkileri halen devam ediyor. Steam'in istatistik sayfasına göre, aynı anda bir oyuna bağlı olan kullanıcı sayısı, Left 4 Dead 2 için 134.841'e kadar ulaştı. Bu rakam, Steam'de, Dota 2'den sonra kaydedilen en büyük ikinci rakam olarak kayıtlara geçti.

Bu arada Steam, sisteme aynı anda bağlı en çok kullanıcı sayısında da rekor kırdı. 7 milyonu Aralık başında aşan Steam, Left 4 Dead 2 indiriminin hemen ardından 7.506.268 kişiye ulaşarak keni rekorunu kırdı. Aslında bu rakam daha da yüksek olabilirdi ancak Steam sunucuları, yükü kaldıramadığı için önemli bir süre boyunca ulaşılamaz durumdaydı.

Bir diğer önemli veriyse Steam üzerinden kullanılan veri alış verişi oldu. Son yapılan hesaplamaya göre bir zirve oran da burada yaşandı ve Steam tam tamına 4.415 Gbps veri aktarımı yaşadı.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Ben bile indiridim oynuyorum keyifle bedava oyunu valve den başkası vermez.İkiyi varsın valve.

Bu şimdi mi söylenir yaaa :'(

İndirdim oynuyorum gece 23:52'de fark ettim aldım 50 kb/s ile indirmiş gece (normal hız 1mb/s)

Evet ilk gun steam hesabima baglanamiyodum, buda steamin ezikligi. Bu konuda Blizzard herzaman önde olmustur.

@30 Ara 2013 19:51 Diablo 3 ilk çıktığı zaman olanları hatırlamanızı rica ediyorum.

@30 Ara 2013 22:18 Diablo III ile bu durum aynı mı :p o halde Dota 2 ilk açık betaya çıktığını düşün Serverden düşmeler oyundan kesilmeler sunucu baglantı problemdleri :P daha sayayım mı? öyle karşılaştırmak istiyorsdan 1 gün sunucu yüzünden Dotaya giremediğim gün bile oldu ? Başka?

@30 Ara 2013 19:51 blizzard firma steam ise valve'nin bir uygulamasıdır. sen blizzardla steam'i karşılaştırıyorsan blizzard'ın vay haline.

neden daha önceden söylemiyorssunuz :(

Nasi ya wishlistim de olan oyun bedava oluyor ve ben indiremiyorum olamaz ya uff

ben farklı farklı hesaplarıma kaydettım mutluyum :)

Blizzard dedigimizde akliniza diablo mu geliyo sadece? Evet yeni pathc geldiginde serverlerin yani realmlerin popilosyonuna gore kasmalar oluyo ama bu home ms etkiliyo world ms de degisme olmuyo, bu arada wow dan bahsediyorum. Yani n olursa olsun blizzard vs steam gereksiz bi kiyaslama. Blizzard kalitesini kanitlamis bir firma.

@31 Ara 2013 14:13 Blizzardı Bilirim illuminatiden Geçilmiyor 3. Oyunları Çıkarsınlar Blizzard i Görürcez

sistem gereksinimi fazla olmasa iyi olurdu... ubuntu Linux desteği bile var...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir