Bedava VPN: ZenMate!

Chrome kullanıyorsanız, DNS'lerin yasaklanmasını hiç kafaya takmayın; ZenMate'i kurun, geçin!

Bedava VPN: ZenMate!

Chrome, özellikle eklentileri sayesinde giderek daha da popüler hale gelen bir tarayıcı. İşte bu tarayıcı, özellikle Twitter ve benzeri erişim yasaklarını günlük hayatın bir parçası haline geldiği ülkemizde artık daha özel bir yere sahip. Neden mi? Tabii ki ZenMate isimli eklenti yüzünden...

ZenMate, Chrome Web Store'dan ücretsiz olarak, sadece 30 saniyede kurabileceğiniz ve size yasaklı sitelerin kapısını sonuna kadar açan güzel bir VPN çözümü. Kurulumun ardından Chrome'un araç çubuğuna yerleşen simge, size farklı lokasyonlardan farklı sunucu alternatifleri sunuyor. Bu alternatiflerden birini seçip Twitter'a girmeyi deneyin; ZenMate'in ne kadar basit ve kullanışlı olduğunu görün.

VPN rehberi... Tıklayın...

ZenMate, şu an için ücretsiz. Geliştiriciler, eklentinin her zaman bedava olarak kalması için ellerinden geleni yapacaklarını söylüyorlar. Şimdilik sadece Chrome altında çalışan ZenMate, yakında Firefox ile Android ve iOS platformlarına da gelecek.

İndirin: ZenMate!

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

yani böyle devletin tedbirlerini baltalayarak bu ülkenin hakkını isteyen twiti ciddiyete davet eden devlet yöntemlerini boşa çıkararak ne yapmaya çalışyorsunuz chip? twitter devlete vergi vermiyor kontrol ettirmiyor mahkeme kararlarına yanıt vermioyr daha düne kadar büro açmıyor ciddiye almıyor sizse bunları destekliyorsunuz insaf.

@22 Mar 2014 15:37 çok iyi yapıyor

@22 Mar 2014 15:37 devlete vergiyi vermiyormuş hahaha biz veriyoruzda noluyor kardeşim benim verdiğim vergilerle sağa sola bayrak asıp mitinglere araç kaldırıyorlar :)

@22 Mar 2014 15:37 Devletin şimdi mi aklına geldi?

peki cezasını niye biz çekiyoruz.sayın ziyaretçi bir kere devlet intikam almak için yasaklıyor bu 1.twitter her ülkede temsilcilik açıp vergi vermek zorunda değil.avrupa anayasasında bu yok bu 2.sanki bir tek twitter mı ödemiyor o zaman bütün ödemiyenlerin hizmetleri kesilsin o zaman bu da 3.

Aferin, Chip! Herkesi free vpn arama derdinden kurtardın. Faydalı bir yazı olmuş...

opera içinde var

Opera dan girin boşuna ugrasmayin

Firefox tayıcısını kullananlar için AnonymoX eklentisini öneririm. Çeşitli sitelere gidiğinizde nasıl davranmasını istediğinizi de kayıt edip profil oluşturabiliyorsunuz ve ya sadece el ile Ip değişimi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz ülkede yasaklı olan bir siteye giriş yapmaya çalıştığınızda otomatik olarak açılıyor ve siz daha fark etmeden IP adresinizi değiştirmiş oluyor. Ücretsiz sürümündeki kısıtlamalar ise şöyle: sadece sunulan ücretsiz bir kaç IP adresini kullanabiliyorsunuz ve bu IP adresleri sadece size özel olmuyor. Bunun anlamı IP adresi değişikliği yaptığınızda , örneğin " Twitter " gibi bir siteye girerken veri güvenliğinizin garanti edilememesi. Ayrıca bu uygulamanın ücretsiz kullanımında adil kullanım noktası uygulaması yapılıyor ve belirli bir kotayı aştığınızda bir uyarı alıyorsunuz. İşte bu uyarıdan sonra indirme hızınız belirlenen IP üzerinde artık daha düşük oluyor. Tabi bu kota da bir süre sonra yenileniyor. Bilge Baykuş / Wise Owl

çok iyisiniz yaaaa :DDDDDDDDDDD

dns lerle giriş de engellendikten sonra imdadımıza çok güzel yetişti

mükemmel sağolasın izocam pardon chip

Her şeyin bir çaresi var ;) Teşekkürler

Benim bilgisayar bilgim çok yüksek değil. Bazı proxy sitelerin zararlı yazılımlar içerdiği ve bu nedenle kullanıcıların phishing gibi istenmeyen durumlara maruz kaldığı söyleniyor. ZenMate bu ve benzer konularda güvenli mi? Bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Teşekkürler...

chrome has bi özellik değil opera da da mevcut

@24 Mar 2014 16:19 opera ne tabanlıysa sanki chromium işte değişen ney

Firefox için Hola Unblocker eklentisini kullanabilirsiniz.

bu eklentiyi yandex opera torch browser da kullanbilirsiniz FF hariç

mükemmel tavsiye ederim

Zenmate eklentim , logosu durmasına rağmen içini göremiyorum. Hani ülke değiştirme oluyordu ya onlar yok .

@20 Nis 2014 07:13 kaldır geri kur

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir