Bedava Windows 7 için şanslı gün belli oldu

Windows 7'ye ücretsiz sahip olmak için sihirli tarih belli oldu: Fırsattan kimler yararlanabilecek?

  • Halil Mollaoğlu
"Windows 7 Capable Program" 28 Haziranda
Windows 7 Capable: Ücretsiz terfi tarihi 28 Haziran.

TechARP teknoloji sitesinin bildirdiğine göre yeni Windows'un yükseltme programını temsil eden "Windows 7 Capable Program" haziran ayında başlayacak.

Sitenin yaptığı açıklamalar ışığında 28 Haziran tarihinden itibaren Windows Vista yüklü bir bilgisayar alanlar Windows 7'ye ücretsiz terfi etme şansı yakalayacak. Elbette işletim sistemi çıktığı anda bu fırsattan yararlanılabilecek.

Sürümler arası geçiş ise daha önceden de belirttiğimiz gibi eşdeğer sürümler arasında olacak. Windows Vista Home Preimum lisansına sahip olanlar Windows 7 Home Premium'a geçiş yapabilecek. Windows Vista Business yüklü bir sistem satın almış olanlar ise Windows 7 Professional'a geçebilecek ve Vista Ultimate sahipleri Windows 7 Ultimate lisansına sahip olacak.

Yine kaynağa göre ücretsiz güncelleme fırsatı en geç Nisan 2010'a kadar sunulacak, sonrasında bu haktan yararlanılamayacak.

Microsoft durum hakkında şimdilik bir açıklama yapmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

asparagas gibi geldi bana .

ellerinde kalan vistalı pcleri sata bilmek için yapılmış herseferinde bi dolu para veriyoruz vista alıp kerizlik yaptık tamamlanmamış bir windows tamamlanan win 7 daha önce vista alana yok yani vista alan bunadamı verecek 300 dolar
ikisi 600 dolar yapar bence gtx 295 alıp ilaçlı win7 ult yuklemek lazım orj aldıkta noldu düzgün çalışmıyor bile.

28 Haziran tarihinden itibaren Windows Vista yüklü bir bilgisayar alanlar Windows 7'ye ücretsiz terfi .......... e daha oncesınde alanlar ne olacak ???ılk cıktıgı zaman aldım ben vıstayı... bu bana buyuk bı kazık o zaman... vıstayı o kadar savunmama ragmen...

peki bu nasıl olacak.kimden alacağız windows7 yi.internetten inidirme şansımız olacak mı?ben geçen temmuzda aldım pcyi

pardon.haberi yanlış algılamışım.dolayısıyle yanlış yorum yaptım:)

windows vista elimizde kaldı desene :( butun vısta kullanıcıları gece bilseydi eş degerde

bari diğerlerine de cüzi parayla geçiş hakkı tanısınlar. orjinal olarak beta işletim sistemi kullanmış olduk. Vista laptopum yerine kardeşimin XP masaüstünü bu nedenle.

zamanında 150 dolar verip xp pro OEM aldım 25 formattan sonra telefonla etkinleştirme başladı benden önce alan bi arkadaşımın ise faturasını fakslamasını istemişler demek istediğim şudur arkadaşlar sakın orjinal almayın bunlarla uğraşmayın çünkü verdiğiniz paranın hakkını veren bir şirket yok karşınızda ben bunlar kadar sorumsuz bir marka görmedim hakkımı helal etmiyorum

Vindows Vistaya para veren arakdaşlar kutlarım elinizde patladı :D Microsoft bile olayı analdı hemen 1 yıl geçmeden windows 7 yi çıkardı kendi elleri ile Vistanın ipini çekti.Zavallı vista da Milenyumun kaderine uğradı :D:D:D

hocam windows o zaman büyük hata yapmış olur, vistada çok sorun yaşamadım onu da alacağımdan almadım laptoplar da mübarek sabit zaten ben de orijinal xp de var ama pek bi artısını görmedim korsanına göre.

ben pc yi 2008 yılbaşında aldım ben yararlanabilir miyim acaba

2009 Haziran ayından sonra alanlar mı bundan yararlanacak anlamadım...

kasmayın kendinizi nasıl olsa bu işten anlayan arkadaşlar haftasında ilacını çıkartır.neyin parasından bahsediyorsunuz.

bedava ne güzel vistası olanlar değişsin xp kullanıcılarına ne olacak

buna yuh derim vista alan kullanıcılar ne yapacaklar

ya boşverin reklam kokan hareketler görüntüsünü değiştirip millete satıyolar gerek yok takılın vistaya.

arkadaşlar ben microsoft a bir mail gönderdim win 7 ye geçiş için cevap aşağıda
Değerli müşterimiz,
Windows 7 ürünümüzle ile ilgili sunulacak olan kampanyalar ve ücretsiz geçiş imkanları ile ilgili detaylar henüz belli olmadığından bu konuda bir açıklama yapamıyoruz.
Microsoft ürünlerine göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play