Bedava yazılımın zaferi!

Eminiz Microsoft bile, bu bedava yazılımı sunarken bu kadar başarılı olacağını beklemiyordu!

Bedava yazılımın zaferi!

Hüseyin Cem Köylü

Daha önce buradaki haberimizde, OPSWAT'ın yayınladığı antivirüs raporundan genel hatlarıyla bahsetmiştik. Bu raporda dikkat çeken en önemli detay ise, hiç kuşkusuz Microsoft'un PC kullanıcılarına sunduğu ücretsiz güvenlik yazılımı Microsoft Security Essentials'ın, geçen seneye nazaran büyük oranda kullanıcı kazanmış olması. 23 Mart 2011 - 15 Şubat 2012 tarihleri arasında yapılan araştırmada, geçen seneki yüzde 7.27 ile kıyaslandığında, Microsoft'un yüzde 10.08'lik orana yükseldiğini görmek mümkün.

Eylül 2009 yılında piyasaya çıkan Microsoft Security Essentials, şu anda Amerika'da yüzde 14.58 oranla, Amerika'nın en popüler anti-virüs programı. Dünya çapında ise yüzde 9.96 oranla, yüzde 11.91'lik Avast'ın arkasında ikinci sırada geliyor.

OPSWAT aynı zamanda PC işletim sistemleriyle ilgili de bir araştırma yapmış. Araştırmaya göre, dünya genelinde Windows XP yüzde 48.86 ile halen birinci sırada yer alırken hemen arkasındaki Windows 7 yüzde 46.18 ile onu çok yakından takip ediyor. Windows Vista ise yüzde 4.33'lük oranla üçüncü sırada.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Windows8 yaygınlaşında yüzde otuzları devirir. Microsoft bedava diye hiç özen göstermiyor bu yazılıma. Hala yeni sürüm yok yeni özellikler yok.

Şimdi microsoft o antivirüs programının da pro'sunu çıkarıp parayla satmaya kalkar

gerçekten çok iyi olduğunu düşünüyorum...!!!
komşuma kurdum ve güncellemeleri yaptım, bilgisayar dünyası ile daha yeni tanıştıkları için hemen bir şey bulaşmış ve anında temizlemiş bizim SEKURİTİY ESSENTİYALS...

eğer avira kullanmıyor olsa idim aynen Essentiyals kullanırdım...

saygılarrr.r.r.rrr

Demekki neymiş dünyanın %9.96 sı bilgisayardan anlamıyormuş

Bende bunu kullalnıyorum ve bilgisayarı hiç kasmıyor süper hızlı ve süper antivirüs programı gerçekten size öneririm bunu 2 yıl felan kullnıyorum daha hiç bir zararını görmedim ve virüsde bulaşmıyor

Ben severek kullanıyorum açıkcası.Zaten profesyonel kullanıcılar için oldukça yeterli.Hafif ve hızlı.Yakınlarıma öneriyorum da.

Şimdi microsoft o antivirüs programının da pro'sunu çıkarıp parayla satmaya kalkar

yahu zaten windows 7 ye virüs bulaştırmayı başarabilen bir kişi bilgisayar kullanmasın artık , Ancak çok illegali pornografik siteleri zorlarsanız virüste bulaşır bilgisayarda çöker ,3seneyi aşkın süredir windows7 ile birlikte virüs programı kullanmıyorum ,tamamen gereksiz anti-virüs programları tabi ne amaçla kullandığını bilen bir kullanıcı için!

"Demekki neymiş dünyanın %9.96 sı bilgisayardan anlamıyormuş"

birtek sen ve senin gibi cücük beyinliler anlıyor bu işlerden zaten eminim korsan windows ve diğer microsoft ürünlerini kullanıyorsundur fakat iş microsofta çamur atmaya gelince ne haddiniz kalıyor ne de hukukunuz. microsoftun eksikleri ve hataları yok demiyorum ama emin ol senin gibi cahillerin karalamalarına maruz kalacak kadar değil.

arkadaş bi crack var win loader diye full orjinal yapıyor pc yi süper

avire free forever, esentialsta problem çıktı nedense antivirle devam :)

bu güvenilmez bir program. virusler uğraşmayın avast 7 free kurun

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir