Beklenen bombalar ne zaman gelecek?

IE 10, Office 15, Windows Phone 8 ve fazlası... Microsoft'un yol haritası da internete sızdı!

Beklenen bombalar ne zaman gelecek?
Office 15 2013'te piyasada olacak

Büyün teknoloji firmalarının belki de en büyük sorunları, gelecekte yapacakları işler ve üretecekleri ürünler için sürekli bir yol haritası çıkartmak zorunda olmaları. Bu haritalar teknoloji tutkunlarının vazgeçilmezidir; zira gelecek hakkında çok fazla şey içerirler.

Bu haberimizdeki yol haritası Microsoft'a ait. Yazılım devi, gelecekte üreteceği Office 15, IE 10 ve Windows Phone 8 ürünlerinin içerisinde bulunduğu bir yol haritasını beraber çalıştığı iş ortağı firmalara gönderdi. Ve her zaman olduğu gibi, bunlar da çok geçmeden internete sızdı.

2011'den 2014'e kadar yapılacak olanları listeleyen harita ilk başta büyük heyecan yarattıysa da aslında içerisinde çok da net bilgiler yok. İlgi çekici noktalar arasında şüphesiz Office 15'in 2013'ün başlarında piyasaya çıkacağı bilgisi yer alıyor. IE10 ise bu yıl içerisine hizalanmış durumda, Haziran ayıysa kendisi için kuvvetle muhtemel çıkış tarihi olarak görülüyor. Ama genel kanı, IE10'un Windows 8 ile birlikte geleceği yönünde. Yani haritadaki tarih çok da tutarlı olmayabilir.

Windows Phone 8 için de 2012'nin sonları işaret ediliyor.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

ie10 çıksa sanki kullanıcamda.kullanıcının taleplerini karşılamayan bir tarayıcıyı kim kullanır ki.

ie 10 windows 7 de kullana bilecekmiyiz

Yahu web desing'e başladım, siteyi güzel hazırladım crome,ff,opera çok güzel birde açarım ie yi ki site ortada yok nasıl iştir bu?Hemde ie 5,6,7,8,9 versiyonlarının tümünde ayrıca tüm versiyonlar değişik değişik bozulmalar bu nasıl iştir demekki ie düşmanı olmakla bir kez daha kendime kendimi kanıtladım... ie bir web tarayıcıdan başka her"şey"dir. Elimde olsa yok ederdim.

Kullanabileceksin..

ie 10 da kullanılabilir eklentiler ve eklenti menüsü olursa tek kullanıcağm tarayıcı o olacak

ie 9 zaten şu anda zaten harikulade ve muazzam, diğer üçüncü parti ne idüğü belirsiz tarayıcılara hiç gerek yok. ayrıca ie 10 u da zevkle ve şiddetle bekliyoruz...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir