Beklenen Nokia sonunda gerçek mi oluyor?

Yavaş yavaş yılan hikayesine dönmeye başlayan bu Nokia bombası, bu sefer gerçekten geliyor olabilir!

Beklenen Nokia sonunda gerçek mi oluyor?

Hüseyin Cem Köylü

Digitimes'ın haberine göre, Forbes'da da yer alan iddialara dayanılarak Nokia'nın, Windows 8 ile çalışan tabletleri dördüncü çeyreğin başlarında piyasaya süreceği iddia ediliyor. Haberde, tabletin ekran boyutunun 10 inç olacağı ve ARM bazlı çift-çekirdekli Qualcomm işlemciden güç alacağı belirtiliyor. Cihazların Compal Electronics tarafından üretileceği ve ilk etapta 200 bin ünitelik bir üretim yapılacağı yer alıyor.

Digitimes'ın gelecek cihazları tahmin etme geçmişi ortalamanın üzerinde bir başarı kaydına sahip. Fakat konu Nokia'nın Windows 8 tabletleri olunca, söylentiden daha fazlası gerekiyor. Nokia, akıllı telefonlarında Windows Phone'a ağırlık veriyor; yani Windows 8 ile çalışacak bir tablet çıkarması da oldukça mantıklı. Nokia'nın tabletlerinin piyasadaki diğer tabletlerden farkı ne olacak belli olmaz fakat Lumia serisiyle yakaladığı ivme, tabletlerini de olumlu etkileyebilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

nokia microsoft la birlikte tekrar çıkışa geçecektir. eski günlerini yakalaması için samsung la kafa kafaya mucadele edebilmesi gerekli .apple ı yakalaması için se 5-6 yıl daha bekliycez gibi..

Microsoftla yakınlaşmışken tablet de yapmasalar akılsızlık etmiş olurdular.

Duymak bile heyecan verici,müthiş olur

250 TL OLSUN SÖZ BENDE ALICAM

hadi Nokia ya kalk artık ayağa . Apple'a bıraktın meydanı

Nokia tabletleri muhtemelen Arm ile cikar Nokianin kullandigi Arm islemcileri 4 5 senelik mimarisi olan Arm islemciler yani marka ismi kullanmak olur sadece.

nokia android e dönmediği sürece kan kaybetmeye devam edecektir.

NOKIA Bilgisayar üretmeye devam ediyor... tablette android kullansa daha iyi olurmuş...

eğer nokia symbiana verilen desteği keserse çok küfür yer benden söylemesi

Alan memnun satan memnunsa APPLE'a hiç zarar gelmez.

nokia çaktırmadan bişeyler yapıyordur diye düşünmek istiyorum. apple-ios,samsung-android artık delirtmeye başladılar bizleri...patlat artık nokiaaaaaaaaaaaa

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir