Beklenen oyun arapsaçına döndü

Duke Nukem Forever kargaşası bitmek bilmiyor: Yeni açıklama ortalığı bir kez daha karıştırdı...

DNF: Duke, dokuz canlı çıktı
Battlelord: Ortaya çıkan yeni ekran görüntülerinden biri.

3D Realms'ın kurucularından biri olan Scott Miller, dünyanın her yerindeki milyonlarca Duke-hayranına yeni bir umut veriyor: Miller, Facebook'ta Duke Nukem Forever'ın geliştirilmesine devam edilebileceğini vurguladı.

Miller'ın kullandığı ifade tam olarak şu şekildeydi: "Eğer henüz duymadıysanız: O (Duke) ufak bir ara verdi; ama artık oyuna geri döndü." Cümle kendi içerisinde hala birçok spekülasyona mahal verse de DNF'ye ait iki yeni ekran görüntüsü ve iki sanatsal çalışma, 3DRealms'ın tüm zamanların en çok özlenen bilgisayar oyunu üzerinde çalışmaya devam ettiğine dair umut veriyor.

3D Realms mayıs ayında yaptığı açıklamayla oyuncu dünyasını alt üst etmişti. Firma para sıkıntısı sebebiyle 12 senelik DNF çalışmasını tamamlayamayacağını duyurmuştu. Bunun üzerine 3D Realms, yayımcı firma Take Two ile bazı anlaşmazlıklar yaşamış ve oyunla ilgili birçok resim ve video açığa çıkmıştı.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

loser bunlar ya ...

arab saçını sabunlarız çözülür buneyahu ben yapıcam bitane duke nukem zaten source ile yapmışlar kızdırmayın beni kendi kendine süven bi duke nukem yaparım :D

bunların hepsi duyuru kampanyası :) sitelerinde bile "merak etmeyin hazır olduğumuz zaman emin olun duyacaksınız" demişlerdi yıllardır duruyor bu ibare sitede :)
İptal edildi haberi de aslında oyunun çıkmak üzere olduğu haberidir kanımca :) Bir oyunun "yıllardır beklenen oyun sonunda iptal edildi" şeklindeki haberinden [haber diyelim hadi ;)] daha manşet bişey düşünemiyorum :)) ee yaratıcılık ne diyeyim.. 3D Realims'e de bu yakışırdı zaten :)

Duke Nukem Forever bitmez, adi ustunde "Forever". 12 senelik gelistirme mi olur, teknoloji eskir her seyden once, yenilemesi zaman alir.

duke nukem:S birakin artik bu sacma oyunlari....

Çokta lülü, çokta lülü. Çok gerekli birşeydi sanki oyun oynamak. İnsanlık dramı yaşanırken tartışılan konuya bak.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir