Beklenen oyunun sır perdesi kalkıyor!

Uzun zamadır beklenen oyunun sır perdesi kalkıyor: İşte hikayesi, oynış özellikleri ve fazlası...

  • Melik Arslan
Hikâyesi ve diğer detayları paylaşıldı
En çok beklenen RTS oyunu

Warhammer 40k ismiyle oyun yapma hakkını elinde bulunduran Relic firması, geçtiğimiz günlerde firma adına Ben Biggs'in NOW Gamer'a verdiği röportajla birlikte yeni oyun hakkında bilgiler verdi. Biggs, röportajda bu çok beklenen oyunun temasının yanı sıra, oynanış özelliklerine de değindi.

Oyun, yine Relic stüdyolarının klasik eğlence anlayışını barındırırken, Space Marine'in aynı evrende geçen ilk FPS olacağı biliniyor.

İmparatorluk Denizcileri'nden en cesur olanları, süper silahlardan birini çalmaya çalışan Orkları durdurabilmek için Titan üretim tesisine gönderiliyorlar. Çok zaman geçmeden, Orklara toplu bir katliam uygulanıyor ve Denizciler, bu olaydan sonra planın arkasında Chaos kuvvetlerinin olduğunu anlıyorlar. Bunun üzerine de komuta zincirini kırmak gerektiğini düşünüyorlar.

Oyundaki düşmanlar ayrıca çeşitli yapay zekâ ve taktiksel tarzlara sahip. Orkların daha yavaş tepki verip toplu bir şekilde saldırmalarına karşılık, Chaos kuvvetleri, saldırmadan önce düşünüyorlar ve oyuncunun arkasına sızıp uygun zamanı kolluyorlar.

Dünya çapında çoğu oyuncunun büyük bir heyecanla beklediği Warhammer 40k: Space Marine, hayatında RTS (Real-Time Strategy (Gerçek Zamanlı Strateji)) türünde oyun oynamamış olan oyuncular için de güzel bir başlangıç olacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Anlatıldığı kadarıyla güzele benziyor...

Anlatıldığı kadarıyla güzele benziyor...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play