Beklenen tarayıcı Vivaldi hazır; İndirin!

Neredeyse 1 yıldır merakla beklenen yeni web tarayıcı Vivaldi, sonunda indirilmeye sunuldu!

  • Cenk Atlı
Beklenen tarayıcı Vivaldi hazır; İndirin!

Google'ın, Chrome tarayıcısını 2008'de kullanıma sunması ve söz konusu tarayıcının getirdiği sadelik mevcut diğer tarayıcılar üzerinde de dönüştürücü bir etki yaptı. Chrome'dan ilham alan bu tarayıcılar araç çubukları, menüler gibi unsurları web siteleri görüntülemek açısından daha iyi bir manzara sunmak adına geri plana atmaya başladılar.

Chrome'un da kanıtladığı üzere sadelik elbette web üzerindeki en önemli niteliklerden biri. Fakat Norveç menşeili tarayıcı Opera'nın yaratıcılarının imzasını taşıyan Vivaldi, pek çok şeyi göz önünde tutmak isteyen kullanıcılara bir şans veriyor. Hatırlanacağı gibi Vivaldi'nin beta sürümü, geçtiğimiz yılın Kasım ayında kullanıma sunulmuştu. Ve şimdi, ilk kararlı sürüm yayında...

Kullanıcıların istekleri ve talepleri doğrultusunda daha fazla seçeneğin göz önünde olmasını sağlayan Vivaldi, 1.0 sürümü ile yine de oldukça düzenli bir arayüzü korumayı başarıyor. Üstelik kullanıcılara, kişiselleştirme açısından pek çok imkan da sunuluyor. Ayrıca konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Vivaldi yazılımcılarının yeni özellik taleplerini de hızlı bir biçimde değerlendirecekleri belirtiliyor.

Windows, OS X ve Linux bilgisayarlarda kullanıma sunulan Vivaldi'nin ayrıca bir mobil sürümü de şu an hazırlık aşamasında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Chrome Linux'ta 32 bit desteklemiyor artık, onun yerine bu tarayıcıyı kullanabilirsiniz 32 bit sürümü var.

Şu anda Vivaldi kullanıyorum. Alpha ve beta sürümlerinide kullandım. Hep yaşadığım sorun maalesef bu final sürümünde de var, yüksek işlemci (CPU) problemi. Chrome ve Firefox ile açılan sayfalarda problem yokken bu tarayıcı fanı döndürmeye başlatıyor. Umarım sadece bende vardır genel problemse bu işin sonu başlamadan gelmiş demektir.

Harika olacağından hiç kuşkum yok!..

Biz profesyoneller sadece firefox kullanıyoruz bunuda denedim beğenmedim

@07 Nisan 2016 19:02 Profesyonel olan insanlar "Ben profesyonelim" demez.

Denedim ama hosuma gitmedi.hiz yetersizdi.

elimin altında yedekte tutuyorum eğer Opera Çin'lilere satılırsa Vivaldi ilk tercihim olacak! O zamana kadar kararlı da olur olgunlaşır da, az kaynak kullanır tam kıvama gelir artık..

forevır firefox bu kadar

chromedan vazgeçmeyen birisi olarak ben beğendim not alabilme özelliği ve tasarımı güzel olmuş. detaylı incelemek lazım. umarım ekip arkasında durur daha da geliştirirler

Vivaldi'nin yaklaşık 2 aydır Geliştirici Sürümü'nü kullanıyorum ve diğer siteleri kasıntı olmalarını Vivaldi'de yaşamadım. Videoları da rahat açıyor 1080p-1440p vb. Deneyin zararlı çıkmazsınız yalnız menü bölümü hoşunuza gitmeyebilir o da 1 günün sonunda alışıyorsunuz, menüyle bir işiniz yok zaten %95 tarayıcı içindesiniz

Potansiyeli yüksek bir tarayıcı. Adam akıllı geliştirilmeye devam edilirse çok iyi olur

Harika bir arayüzü ve benzeri hiçbir tarayıcıda olmayan muhteşem tema seçenekleri var.Eğer hız ve performans sorunu düzeltilirse 1 numaralı tarayıcım Vivaldi olacak.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play