Beklenen tarih çok mu yakın?

Windows 8 için önemli kilometre taşlarından biri için işaret edilen son tarih haberimizde...

Burak Öztürk

Windows 8'in Tüketici Önizleme sürümü çıkalı bir ay oldu ama Mcrosoft bir sonraki aşama olan Release Candidate için çalışmalara devam ediyor. Daha önce sizlere, WinUnleaked.tk sitesinde ortaya çıkan Windows 8 Release Candidate (RC) sürümünden burada bahsetmiştik. Ve şimdi de aynı site, Windows 8 RC'nin, Mayıs sonu ya da Haziran başı gibi indirmeye sunulacağını iddia ediyor.

Site, ayrıca Windows 8 RC sürümünde olacak değişiklikler konusunda da bazı bilgiler veriyor. Bunlar: Dil giriş menüsü, Internet Explorer 10 (Masaüstü sürümü), ışık dengesi gibi özellikler...

Bu özelliklerin yanında bir de Microsoft, Windows 8 için yenilenmiş bir Müşteri Deneyimi Geliştirme Programı sunuyor. Yukarıdaki görüntü, işte bu programa ait ekran görüntüsü...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Kesinlikle metro'yu beğenmediğimi işaretleyeceğim. Çoğu kişi öyle işaretlerse belki de masaüstü kullanıcıları akıllarına gelir.

Şu anda bu yorumu Fedora 16 üzerinde yazıyorum Windows 8'i öğrenmeye uğraşacağıma linux öğrenirim lisans vs. problemlerim olmaz.

Windows 8 fiyaskosunu kim kullanır... bence satış oranı en düşük Windows olarak tarihe geçecek...

Metro neyse de başlat menüsünün olmayışına epey zor alışırım herhalde.Elim ikide bir başlatın olduğu köşeye gidiyor.Bir de kullanıcı girişinin olduğu ekran doğrudan gelmiyor.Onu da sevmedim.Kapatırken kapat düğmesi arıyorsun.Görüntü değişmiş ama arkasında pek değişen bir şey yok.Yoksa bana mı öyle geldi.

Metro arayuzu berbat ve MSnin baltayi tasa vurdugunun ispati olacak.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir