Beklenen Windows'un resmi adı belli oldu!

Merakla beklenen Windows sürümünün yeni adı, resmi olarak açıklandı...

Microsoft, Windows Server serisinin son sürümünün resmi adını açıkladı. Buna göre şimdiye dek Windows Server 8 olarak anılan işletim sisteminin adı, Windows Server 2012 olacak.

Windows Server 2012'nin bu sene Windows 8 ile aynı zaman diliminde yayınlanması bekleniyor. Şubat ayında beta sürümü yayınlanan Windows Server 2012, adından da anlaşılacağı üzere sunuculara yönelik bir işletim sistemi. Microsoft, işletim sisteminin bu son sürümünde yeni bir yedekleme hizmetini de sunacağını açıklamıştı. Windows Azure'dan faydalanacak yedekleme hizmeti, sunucu yöneticilerine dosyaları aktarabilmeleri için Microsoft Online Backup Agent'i temel alıyor.

Beta kullanıcıları, 10GB'lık ücretsiz depolama alanı ile gelen yedekleme hizmetini deneyebiliyorlar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

kimse öngörememiştir

aaaa ne kadar farklı :)

Hiç şaşırmadım. Şu anda zaten Windows Server 2007 kullanıyoruz, önceki 2003 tü. buda 2012 olacak. Bir sonrakide windows server 2017 veya 2018 gibi birşey olur

bi habere göre de windows 8 olmayacak onun yerine windows 2012 olacakmış ne kadar doğru bilemem

Server Gazi uçarak kafa atacak bunlara.

MSDN'de şu anda 2 farklı server OS var

Microsoft Hyper-V Server 8 ve Microsoft Windows Server 8

Vaoov. Bunu hiç beklemiyordum, süpriz oldu !?! :)

Zaten Server 8 olsa idi insanlar psikolojik etki altinda kalip 7 ile 8 arasinda cok fazla fark yoktur diyeceklerdi diye dusunuyorum. O yuzden 12 demislerdir. Hem guncel teknoloji hissi uyandirmak hem de arada versiyon farki varmis izlenimi yaratmak. Satis teknigi olarak iyi.

bu şaşırtıcı değil..beklenen isim oldu desek fena olmaz.. windows 2000 server.. windows server 2003.. windows server 2003 R2.. windows server 2008.. windows server 2008 R2.. ve nihayetinde windows server 2012.... iki yıl sonra tahminen windows server 2012 R2 çıkar....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir