Bel burkan elektrik faturalarına son!

Eve yerleştirilen rüzgar türbinleri sayesinde artık elektrik faturaları o kadar da kabarık olmayacak

Bel burkan elektrik faturalarına son!
Eve yerleştirilen rüzgar türbinleri sayesinde artık elektrik faturaları o kadar da kabarık olmayacak.

Ev halkının en büyük dertlerinden biri, hiç şüphesiz her ay ödemek durumunda kalınan faturalardır. Hele ki günümüzde işsizliğin kol gezdiği ülkemizde, faturalar gerçekten de hane halkını zor durumda bırakabiliyor. Bu nedenle vatandaşlar, faturaların tutarını azaltmak için tasarrufa başvuruyor.

Bu anlamda geliştirilen yeni bir teknoloji ile, artık ev halkı da kendi elektriğini üretebilecek. Ancak bu haberimizde güneş panellerinden bahsetmeyeceğiz. Geliştirilen bu rüzgar türbini ile artık bel burkan elektrik faturalarının önüne geçilebilecek.

4500 Dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan ve şimdilik sadece ABD'de satışa sunulan Honeywell Wind Turbine, WindTronics tarafından geliştirildi ve lisansı alındı.

Yılda 2000 kilowatt/saat elektrik üretebilecek bir kapasitesi olan ürün, evlerdeki yıllık elektrik kullanımını da %20 oranında azaltacak.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

elektrik faturasını ödeyemeyecek biri buna 4500$ verip nasıl alacak acaba :D jenaratör niyetine belki kullanılabilir

hahaha yüzde 20 imis ya allah askina ampülleri yeni tasarruflu ampüllerle degistirincede yüzde 20-30 azaltiyor faturayi

Saatde 0.250KW gibi bir güç üretiyor ki bu güç bir evin ihtiyacının yaklaşık 20 de biri dir. işe yaramaz yani. iş görmezliğinin bir işareti de üretim bilgisi çok görünsün diye yıllık verilmiş, normalde saat lik verilir.

Biz de güneşimizi ve akarsularımızı değerlendirebilsek.......

kendi çapımda böyle bir alet yapmayı ben bile daha önce düşündüm. Chip online'dan ricam buna benzer bir alet Türkiye'ye geldiğinde haber vermeleridir. Satın alacağım. Bu aletler çok kısa sürede geliştirilebilir ve evin tüm elektrik ihtiyacını karşılayacak performansa getirilebilir. Bu daha başlangıç.

aylık faturam 20 25 arası senede taş çatlasa 300 tl 10 senede 3000 tl eder bu makina 6 bin tl falan ediyor ne tasarufmuş be vay anasını dedirtecek gibi 100%100 zarar benim bisikletin dinamosu bile bundan çok enerji üretiyor :))

amerikalı yapmış ya almamız lazım bizler yapsak konusu dahi geçmez

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir