Belge sızdıran Samsung paçayı yırttı!

Gizli Apple belgelerini sızdırmakla suçlanan Samsung, kendini ceza almaktan böyle kurtardı!

  • Zeynel A. Öztürk
Belge sızdıran Samsung paçayı yırttı!

Samsung, geçen sene patent anlaşmalarında kendine avantaj sağlamak için Apple ve Nokia belgelerini gizlice gözetlediği iddiaları üzerine zor durumda kalmıştı.

Samsung, iddialar üzerine böyle bir şey yapmadığını söylemişti. Şimdi ise ABD hakimi Paul S. Grewal, kararını Samsung'tan yana verdi. Gelen raporlara göre ABD Kuzey Kaliforniya Bölgesi Yerel Mahkemesi, Çarşamba günü Koreli firmanın Nokia'yla yaptığı patent lisanslama görüşmelerinde özel bilgileri kullanmadığı sonucuna vardı.

Samsung'un yasal müzakerecisi Dr.Seungho Ahn'nın iddialara göre Nokia'ya "Apple ile olan anlaşmaları biliyorum" demesi nedeniyle mahkeme (bu bilgiler "çok gizli, sadece avukatlar görebilir" olarak işaretlenmişti), firmaya uygulanabilecek yaptırımları gözden geçirdi. En fazla 50 Samsung çalışanının şirket dışındaki danışman Quinn Emanuel yoluyla Apple belgelerinin kopyalarına eriştiği, bu belgelerde sadece Nokia'yla olan patent anlaşmalarının değil, Ericsson, Sharp ve Philips ile yapılan anlaşmaların da yer aldığı söyleniyordu.

Samsung kendisini ceza yemekten şimdilik kurtarmış olsa da mahkeme, şirketin yasal temsilcilerini Apple ve Nokia'nın yasal ücretlerini karşıması için zorlayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

ulan samsung her hareketin olay. kafayı kullanda biraz kaliteli ve kendi fikirlerinle bişeyler yap. asalak gibi ortalıkta dolaşıyon. sadece cep telefonunda değiş televizyon ve beyaz eşyadada böylesin.

Samsung dan başka ne beklenirki anca ÇALAR Daha geçen s5 de 16 megapixel kamera olacağı söylenirken 20 ye çıktı aman z1 den geri kalmasın 64 bite saçmalık diyen Samsung vs firmalar teker teker 64 bit ürün üretmeye başladı Bu liste daha çok uzayabilir ama vakit yok

Apple on yedigi haltlar su yuzune cikmadigi icin boyle oluyor.

Dİkkat, Apple troll ü var :))

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost