Belleğinizi daha verimli kullanmanın yolları

CHIP Online, belleğinizi boşaltarak PC'nizi hızlandırmanın 8 basit yöntemini bir araya getirdi.

  • Selim Öztürk
Belleğinizi daha verimli kullanmanın yolları
CHIP Online, belleğinizden daha fazla performans alabilmenizin yollarını açıklıyor.

Anakart, ekran kartı ve işlemciden sonra PC kasaların olmazsa olmaz bir bileşeni olan bellekler (RAM), yıllar geçtikçe kapasiteleri de katlanarak arttı.

Gerek en yeni video oyunlarında, gerekse uygulamalar da bellek gereksinimlerinin daha da artmasıyla birlikte yeni bir bilgisayar toplayan kullanıcılar, bugün oldukça makul fiyatlara gerileyen hafızaları olabildiğince yüksek modellerini almaya çalışıyor.

Özellikle Windows Vista kullanan PC kullanıcılarının en çok dert yandıkları konuların başında yetersiz bellekleri geliyor. Bilindiği gibi Windows Vista'dan tam anlamıyla verim alabilmek için, diğer donanımları hariç tutacak olursak, en azından 2GB'lık bir hafızanın gerekliliği ortaya çıkıyor.

CHIP Online, yetersiz belleği yüzünden PC'leriyle başı dertte olan kullanıcılara özel 8 maddelik bir paket hazırladı. Bu pakette önerdiğimiz yöntemlerle siz de bilgisayarınızı olabildiğince hızlandırabileceksiniz.

Not: Makalenin devamını galerimizden takip edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Yine Harikasın Chip....................

daha önce forumda verdim :)

Ben anlamıyorum ya sistemimizde 2 veya 4 gb ram varsa neden Aero yu defenderi falan kapatalım? Peki bizim 2 veya 4 GB lik ram leri kim kullanacak? Boşuna mı ram e fazladan para veriyoruz? Bunları kullanmayacaksam gider 512 ram alır kullanırım.....

Yine tam gaz :) Resimde ibre 240 görüyor Pcmiz görücekmi :)

vista rahat çalışsın diye 2 GB RAM. Bu konuda ms yi eleştirmek ,yermek dururken git RAM al demeyi önermek ne kadar mantıklı:S

Ram al diyen yok ki kardeş adam mükemmel bir makale yazmış işte ilk önce bir okuyun okumadan konuşuyorlar ya

Yine tam gaz :) Resimde ibre 240 görüyor Pcmiz görücekmi :)

-----------------

Ehehehe:D Olsun biz yine de kuralara uyalım uymayanları uyaralım:)

Sen de yorum yaz