Sandisk: Bu bellek kartı çok hızlı...

SanDisk'in yeni bellek kartı Extreme SDHC, veri aktarım hızı ile rakiplerine nal toplatacak...

Büyük dosyalar büyük depolama alanı gerektirir

Büyük dosyalar büyük depolama alanı gerektirir

32 GB'lik SanDisk Extreme SDHC kart SD Association'ın yeni Class 10 spesifikasyonlarını karşılıyor ve günümüzün yüksek tanımlı video kayıt (AVCHD) gereksinimleri ise aşıyor. Kart yüksek tanımlı video kayıt gerçekleştirmek için yeterince yüksek sabit yazma hızı ve 24 MB/sn veri aktarım hızında 160 dakikalık full HD 1920x1080 piksel kayıt depolamaya olanak tanıyan bir kapasite sunuyor.

Büyük dosyalar büyük depolama alanı gerektirir
Nikon D90 ve D5000 gibi yakın zamanda satışa sunulan dijital SLR fotoğraf makineleri tüketicilere HD videolar kaydetme olanağı tanıyor, bu olanak da büyük boyutlu dosyalar oluşturarak düşük kapasiteli kartların daha hızlı dolmasına neden oluyor. Profesyonel fotoğrafçılar prodüksiyon sonrası süreçte gelişmiş resim kalitesi ve esneklik sağladığı için RAW formatını tercih edebiliyorlar. Günümüzün yüksek megapikselli dijital SLR fotoğraf makineleri de RAW gibi çok büyük boyutlu resimler üretebiliyor.

RAW görüntüler normal JPEG görüntülerin on katı kadar fazla depolama alanı gerektiriyorlar ve burst modunda peş peşe hızlı çekimler de daha küçük boyutlu depolama kartlarını hızla doldurabiliyorlar. 32 GB'lik SanDisk Extreme SDHC 2500 adete kadar RAW görüntü3 depolayabiliyorlar, bu da fotoğrafçıların resimleri için yer kalmama endişesini taşımadan gönül rahatlığıyla çekim yapmalarına olanak tanıyor.

Sınıfının en yüksek dayanıklılık özelliğiyle tanınan SanDisk Extreme SDHC kartlar -25°'den 85°'ye kadar aşırı ısılarda çalışmayı garantiliyor. SanDisk Extreme SDHC kartlar her çeşit fotoğraf makinesi, kart okuyucusu ve SDHC kartları destekleyen diğer cihazlarla tamamen uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

okudum kendime geldim gerçekten müthiş acaba fiyatı ne kadar ?

resmen bomba bi haber öbür kart standartlarının bittigi andır
birde artık tırnak büyüklügünde 32gb bilinen herşeyin degişmesi demek bunun yakında256lıklarıda cıkar düşünsenize neler olur ozaman

Bu gidişle SSD lerde yalan olacak galiba

O kadar detayli haber yapmissiniz ama fiyatini belirtmemissiniz....

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Büyük dosyalar büyük depolama alanı gerektirir
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir