Beş katlı bina, "Mavi Ekran" verdi!

Windows'un mavi ekranı pek çok yerde karşınıza çıkmış olabilir. Ama bu sefer göreceğiniz, muhtemelen "en büyüğü" olacak!

  • Cenk Atlı
Beş katlı bina, "Mavi Ekran" verdi!

Türkçede Mavi Ekran olarak bilinen, Windows'un çökmesi sonucu ortaya çıkan Blue Screen of Death (BSOD) elbette hiçbir kullanıcının karşılaşmak istemediği bir durum. Fakat bireysel bir Windows kullanıcıysanız söz konusu durum yalnızca sizin ve eğer varsa en fazla o esnada etrafınızdaki kişilerin canını sıkacaktır.

Kamuya açık alanlarda kullanılan devasa ekranlarda Windows'un benzer hatalar vermesi ise çok daha büyük bir utanç kaynağına dönüşebiliyor. The Register tarafından gündeme getirilen, yukarıdaki fotoğrafta görülen beş katlı binanın cephesindeki Mavi Ekran da işte bu tuhaf anlardan birine neden oluyor. Boydan boya Mavi Ekran'la kaplanan bina Tayland'ın Pattaya Beach adlı bölgesinde yer alıyor.

Son zamanlarda kamusal alanda yaşanan bir diğer Windows çökme hadisesi ise Vulture South'ta yer alan habere göre Hong Kong Uluslararası Havalimanı'nda yaşandı. Computex 2016 etkinliğinden dönmekte olan Vulture South yetkilisi Simon Sharwood gördüğü bu manzarayı kaydetmeden edemedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

sene olmuş 2016 adam hala 2002 tarihinde çıkan işletim sistemini kullanıyor. çoğu uygulama ve programın jenerasyonu değişmiş kaynak tüketimi artmış uygulama çeşitliliği artmış olsun o kadarda . alıyorsan Windows 10 da mavi ekran o zaman anlaşılır

"Lütfen bu binayı windows 10 a yükseltin" demesi eksikmiş.

Anlaşılan bina isyanlar da , benim niye Windows 10 um yok diyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play