BEŞİKTAŞ, E-spor'a desteğini sürdürüyor

League of Legends şampiyonlar ligine, bu yıl Beşiktaş Spor Kulübü Oyun Hizmetleri ile katılacak.

Beşiktaş isim değiştiriyor!

Transferleri ile dengeleri değiştirmeye aday olan League Of Legends Şampiyonlar Ligi, 16 Ocak'ta başladı ve Beşiktaş Spor Kulübü lige, Beşiktaş.Oyunhizmetleri takımı ile katılıyor.   League of Legends ŞL ligi, diğer adıyla şampiyonluk ligine sayılı günler kala turnuvaya girecek olan takımların heyecanı tüm hızıyla sürüyor. Oyunhizmetleri takımının yatırımcısı olan Mehmet Şükrü Çeken, Beşiktaş gibi büyük bir takım ile güçlerini birleştirmenin, takımları için büyük bir motivasyon olduğunu vurgulayarak, 2016 sezonunda şampiyonluk hedeflediklerini, takımdaki yıldız oyuncularına gelen tüm transfer tekliflerini geri çevirerek, yıldız oyuncularını kadrolarında tutmayı başardıklarını söyledi.

Yeni Yılda 2 Önemli Transfer

Bu yıl 2 önemli transfer yaptıklarını belirten Şükrü Çeken, çekirdek kadroda bulunan genç yıldız Ruvelius'la birlikte, Hibiki (Eski ismiyle Rogu) ve Immortoru'yu koruyan takımlarının, geçtiğimiz yıl Team Turquality'de gösterdikleri performansla TT'nin yükselişinde büyük payı olan Xyraz ve Rawbin'i de kadrolarına eklediklerini belirtti. Beşiktaş Oyunhizmetleri takımın koçluğunu ise daha önce Crew'de destek olarak oynayan Blumi üstlendi. Çeken, ayrıca; bu yıl şampiyonluk liginde yer alan Beşiktaş.Oyunhizmetleri takımı, hedeflerinin büyük olduğunu, önce TBF finalini kazanacaklarını ve  daha sonra Beşiktaş.Oyunhizmetleri e-spor kulübünü Dünya Kupası'na götüreceklerini de söyledi.

Beşiktaş, Neden E-Spor'a Destek Veriyor?

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyelerinden Berkan Gocay, Türk spor tarihinde bir ilki gerçekleştirdiklerini ve geçen yıl ilk kez başlattıkları e-spor desteklerini, bu yılda sürdürdüklerini açıkladı. Yüz binlerce taraftarın izlediği şampiyonlar ligi arenasında başarı ile mücadele etmek istediklerini vurguladı. Gocay; diğer spor branşlarına göre e-spor'un daha kolay ulaşılabilir olduğunu belirtti. Beşiktaş'ın, yeni nesil sporlara açık olan vizyonu sayesinde, hem fiziksel hem de zihinsel çaba gerektirdiğini ve katkılarının devam edeceğini sözlerine ekledi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Biz de çılgın cs1.6 oynarız ama hiç doğru insanlarla karşılaşamadık.

biraz geç kalmadınız mı

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost