Best of Ballmer: MS araç sandığını açıyor

MS'nin indirme sitesinde aramanıza gerek yok: En iyi Microsoft araçlarını bir araya getirdik.

  • Halil Mollaoğlu
Best of Ballmer - MS'nin araç sandığını açıyoruz
En popüler Microsoft araçları

Microsoft kendi ürünlerine ait kurulum DVD'lerinde veya dipsiz bucaksız indirme merkezinde neredeyse binlerce araç sunuyor.

Microsoft'un yazılım ormanı içerisinde pahalı ticari yazılımlar, güvenlik yamaları, uzun soluklu destek dokümanları veya normal kullanıcı için gereksiz özel araçların yanında daha fazla ilgiyi hak edecek birçok ücretsiz araç var.

Google Maps ve Google Earth'ü herkes tanıyor; fakat çok az kişi WorldWide Telescope veya Bing Maps 3D'yi duymuştur. Bununla beraber ismi geçen Microsoft alternatifleri çoğu zaman daha güncel ve çok daha keskin resimler sunuyor.

İşte bu makalemizin amacı Microsoft'un gün yüzüne çıkmayı hak eden; fakat bir türlü yaygınlaşamamış pratik araçlarını bir araya getirmek oldu. Seçtiğimiz araçların hepsi ücretsiz; hatta Word ve Excel'in bile ücretsiz sürümlerini koyduk. Genel anlamda uygulamaların hepsi Windows ile çalışmanızı çok daha basitleştiren sistem araçlarından oluşuyor. Eğlenceli yazılımları da unutmadık: Panorama resimleri veya etkileyici 3D manzaraları oluşturmanızı sağlayan marifetli fotoğraf araçlarını da bu makalede bulabileceksiniz.

Elbette bu koleksiyona çiçeği burnunda anti-virüs koruması "Microsoft Security Essentials"ı dahil etmezsek olmazdı. Ücretsiz güvenlik çözümü ile internetten gelecek tehlikelere karşı kendinizi koruyabilirsiniz; hem de beş kuruş dahi ödemeden. Resim galerimize buyurun!

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

security essentials tavsiyemdir şu sıralar araştırmalarda avira, avast ve kasperskydan daha iyi sonuçlar veriyor.

ZoneAlarm Extreme iki yönlü ateşten duvar özelliği harikalar yaratıyor özellikle internet tarayıcıyı kuvvetlice saran bir özelliği var ki anlatamam denemeniz gerekiyor saldırganların GIK ı çıkmıyor....

Sen de yorum yaz