Beyaz Saray hala Windows XP mi kullanıyor?

Microsoft bangır bangır XP'yi bırakın dese de, bakın XP nerede ve nasıl karşımıza çıktı...

  • Zeynel A. Öztürk

ABD başkanı yıllık değerlendirme konuşmasına hazırlanırken, resmi Beyaz Saray web sitesi de bu konuşmanın gelişmiş bir sürümünü ve Beyaz Saray yetkilileriyle bir açık oturumu yayınlamaya hazırlanır. Bu duyurular ise Beyaz Saray danışmanı David Plouffe tarafından gerçekleştiriliyor.

Yakın zamanda YouTube'a gönderilen David Plouffe'a ait videonun Plouffe'un Beyaz Saray ofisinde çekildiği gözleniyor. İlginç olan ise ofiste kullanılan bilgisayarın ekranında Windows XP'nin ekran koruyucusunun görünmesi. Videonun başında Windows XP'nin klasik ekran koruyucusu görünürken, ilerleyen dakikalarda XP'nin oturum açma ekranı görünüyor.

Bunun anlamı ise Beyaz Saray'ın en azından bazı ofislerinin hala 10 senelik bir işletim sistemini kullanıyor olması. Microsoft'un, birçok şirkete ve kuruluşa Windows XP'den Windows 7'ye hızla geçmeleri gerektiğini söylediğini düşündüğümüzde Beyaz Saray'ın hala Windows XP kullanıyor olması gerçekten de şaşırtıcı.

Beyaz saray Windows 8'i mi bekliyor?

Beyaz Saray eğer 2012'nin ilerleyen aylarında yayınlanması beklenen Windows 8'i bekliyorsa, bu da Windows XP'yi kullanması için geçerli bir sebep olmayabilir. Zira araştırma şirketi Gartner, "şirketlerin Nisan 2014'de desteği sona erecek olan Windows XP'den, Windows 7'yi atlayarak Windows 8'e geçmeleri tehlikeli olabilir. Windows XP çalıştıran ve Windows 7'ye geçmeyi düşünen kuruluşlar: Planlandığı gibi devam edin, Windows 8'e geçmeyin."

Beyaz saray Windows 8'i mi bekliyor?

Okuyucu Yorumları

Toplam 31 Yorum

Microsoft bangır bangır XP'yi bırakın dese de, bakın XP nerede ve nasıl karşımıza çıktı...
------------------------------------------------------------------------
Microsoft bangır bangır XP'yi bırakın diye bangır bangır bağırıyor çünkü Windows 7, XP`yi geçemiyor

Bu yüzden Microsoft sert oynamaya başladı faul vuruşu yaparak; oyunlarda DX9 yani XP desteğini yok ederek XP kullanımını engellemeye çalışıyor

Burada 10 senelik işletim sistemini savunacak değilim zaten asıl demek istediğim Windows 7 hiç beğenilmedi bu yüzden de yeterli ilgiyi görmüyor

Microsoft çareyi millet Windows 7`ye geçiyor vardır bir hikmeti diyecek teknoloji cahillerini kafalamak için medyaya işletim sisteminin kullanım oranını değil hileli olarak satış oranını açıklıyorlar

Buradaki hile şu: açıklanan satış rakkamlarının içinde notebook bilgisayarlara yapılan işletim sistemi satışı da var ki bilgisayar satışlarının %80 notebook bilgisayarlardan oluşuyor

Yani millete zorba yöntemlerle Windows 7 dayatması var

bende onlardanım. xp bi başka yaaa.

Aha hah haa :D XP vazgeçilmez.. :D ne olursa olsun en hızlı işletim sistemi.. Windows 7 ve 8 e bu kadar yoğunlaşacakları yerde XP 'nin açıklarını kapatıp rahat kullanılabilir ve yıllarca değiştirilemeyecek bir işletim sistemi ortaya çıkarmış olsalardı şimdi microsoft daha rahat olurdu.

Win 7 Win Vista vs.. bunlar çıktıktan sonra herşey görünür oldu. Bu işletim sistemleri PC'yi yoruyor!

Artık farkına varılması lazım ama hala XP desteği kalkacak diyorlar =)

Windows 7 kadar basit bir işletim sistemini kullanamayan o kadar çok insan varki bu tür insanların beyaz sarayda olmasıda muhtemel

Bir daha XP gibi işletim sistemi piyasaya gelmez

kriz var kriz :D

adam bir kere bişeyi düzgün yapmış ondan sonra hade yoola

devlet işlerinde ya officeden döküman açar yazarsın ya da özel bir programı varsa onu kullanırsın. Böyle resmi yerlerin aero,media center,directx11 gibi şeylere ihtiyacı yok. Güvenlik içinde zaten windowsun ıvır zıvırlarını kullanmıyorlar. O yüzden hiç gerek yok.

ekran koruyucusu benziyor diye xp olduğu sonucu çıkarmak yanlış, her iddiasına varım bence kesinlikle Linux kullanıyorlardır :)

Windows o kadar pahalıki beyaz saray bile bütçe ayıramıyor. Fiyatları ulaşılabilir yap eyyy microsoft!!!

Windows 7 çok beğenildi.Fakat şirketlerin xp'den 7'ye geçmesi kolay olmuyor.Ben olsam geçerdim.Çünkü windows 7 daha iyi.

bak bak gördü mü? xpci devam ediyo maşallah :)

vay be beyaz sarayda kararmış :D

XP 7'den daha hızlı diyen arkadaşlar yanılıyor. Babamın külüstür notebookun da bile 7 XP'den daha hızlı açılıyor, daha hızlı tepki veriyor ve daha stabil. XP'yi de Windows 7'yi de sevmem Linux ve açık kaynak fikrine hayranım ama iş yerinde pratik sebeplerle Win7'ye geçtik ve doğru bir karardı.

O xp başka xp.Görünüş aynı ama içerik farklı.

herzaman xp demekki adamlarin bir bildigi var.

Çok güldüm ya :D Ayrıca windows xp'den 8'e geçmek niye tehlikeli olsun ki? Vistayı atlayanlar olmadı mı sanki? Ne zararını gördüler?

Belki microsoftta da halen xp kullanıyorlardır. :)

Vallaa doğruyu söylemek gerekirse Windows 7 de de çok can sıkıcı hataalar var.Windows 7 de hayal kırıklığı.

"Belki microsoftta da halen xp kullanıyorlardır. :)"
----------------------------------------------------------
:D:D:D

Alıntı:
"O xp başka xp.Görünüş aynı ama içerik farklı."

Farklı xp değil, etki alanı kullanıyorlar.

anlaşılan kriz Amerika'yı çok kötü vurmuş:D

xpden 8 e gecicem direkt

xp ile 7 yi karşılaştırmak... 7 kassa kassa aero ile kasar.kullanmak istemeyen aeroyu kapatsın kardeşim.sonra gelip xp daha hızlı daha stabil demeyin.

aramızda para toplayıp beyaz saray için bir windows 7 alsak iyi olacak. baraka obamanın hayır duasını alırız.

" O xp başka xp.Görünüş aynı ama içerik farklı. "

beyaz saray vista görünümlü xp kullanacak ha :D

ya beyler saçmalamayın. Xp yi bir yıldan fazla sorunsuzca kullanabılen varmı ? Xp neden kasmıyor çünkü bazı inanmak istemeyen arkadaşlarımız intel i7 işlemcili bilgisayara xp kurup kasmıyor diyor :) Windows 7 kasıyor diyen arkadaşlarıma sesleniyorum. Kesinlikle Windows 7 vista gibi kasmaz !!!!!!

ya beyler saçmalamayın. Xp yi bir yıldan fazla sorunsuzca kullanabılen varmı ? Xp neden kasmıyor çünkü bazı inanmak istemeyen arkadaşlarımız intel i7 işlemcili bilgisayara xp kurup kasmıyor diyor :) Windows 7 kasıyor diyen arkadaşlarıma sesleniyorum. Kesinlikle Windows 7 vista gibi kasmaz !!!!!!
--------------------------------------------------------------------
Senin dünyadan haberin yok!

linux kullansın, özgürlük ülkesi sözde, ama tüm windows paraları onlara gidiyor,vergi vs yollarıyla, Sieg Heil Linux

2 yıldır xp kullanıyorum format dahi atmadım pc açılış süresi 36 saniye xp den kolay vazgeçmem ama oyunlar dx11 le çıkmaya başladı yani mecburiyetten geçecez gibi...

Arkadaşlar her bilgisayar farklıdır,kimisinin ekran kartı kimnisinin işlemcisi kimisin ram i iyidir kimisininde power i yetmiyordur.Herkes bütün işletim sistemlerini deneyip o şekilde kurmalıdır.Bol ağızdan konuşmayalım.

Sen de yorum yaz