Bilgisayarını tabanca ile "öldürdü..."

PC'nizde çok sık mavi ekran sorunu yaşasaydınız; siz de onu böyle "öldürür müydünüz?"

Bilgisayarını tabanca ile "öldürdü..."

Reuters tarafından yayınlanan eğlenceli bir polis raporuna göre, Colorado sakini 37 yaşındaki bir kişi, "asi bilgisayarına" karşı şiddet kullandı.

Polis, şehirdeki bir ara sokaktan gelen silah sesleri sonrasında bölgeye gitti. Ancak hiçbir şey göründüğü gibi değildi. Polis raporunda belirtildiğine göre: "bir bölge sakini son birkaç ay boyunca bilgisayarı ile mücadele etmekten bıkmıştı. Bilgisayarını arka sokağa götürdü ve bir tabanca ile bilgisayara sekiz el ateş ederek, etkili bir şekilde imha etti."

Bölge sakini, Lucas Hinch, başka hiçbir suç ile (sarhoş veya madde etkisinde olmak gibi) suçlanmadı. Hatta polis olay yerine ulaştığında ve geçerli bir sebep olmadan silah ateşlemek ile suçladığında oldukça işbirlikçi bir tutum sergiledi. Anlaşıldığı üzere Hinch'in, arka sokakta bilgisayarını silah ile "öldüremeyeceğinden" haberi yoktu.

Fotoğraftan görüldüğü üzere kurban, siyah ve beyaz karışımı masaüstü bilgisayardı. Ölü masaüstü bilgisayarın yan tarafında kurşun delikleri rahatlıkla görülebilmekte.

Hinch, L.A. Times ile yaptığı röportajda, karşılaştığı çok miktardaki mavi ekran sorununun kendisini bu harekete ittiğini söylemekte. Hinch'in söylediğine göre durum, kendisi için oldukça sinir bozucuydu ve artık sınıra ulaşmıştı. Hareketin kesinlikle önceden planlanmamış olduğunu söyleyen Hinch, cihazın arkasında herhangi bir şey olmadığından ve kurşunların sekmeyeceğinden emin olduğunu söylemekte.

Bölge kanunlarına göre Hinch'in 12 ay hapis cezası alması mümkün ancak şüphelilerin geçmiş suçu bulunmuyorsa ve işbirlikçi davranıyorlarsa, bu cezadan genellikle kurtulabiliyorlar. 

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

ha haa manyak dolu etraf ya :)

Oda birşey mi kuzenim iphone nunu parçaladı :D Windows 8 ve üstü yüklesin onda mavi ekran çıkmıyor fakat üzgün surat çıkıyor değişiklik olmuş olurdu adama :D

Tamam DELL marka almıyoruz

50 Dolarlık bir anakart ile sorunu çok büyük ihtimalle çözebilirdi. Amerikalılar alem insanlar!:))

Ilber Hoca'nin dedigi gibi cahillik kotu bir sey. Uc bes ucretsiz test yazilimi ile dahi bir iki gun icerisinde sorunu ogrenebilirdi. :D

Laaan ben pc ye tekme attim ekran tuz buz oldu hemen daga cikiyorum

beyin bedavaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ben formatlıyorum genelde :)

Bu adamı en iyi ben anlarım sanırım. 2-3 yıldır arızalı ana karta sahip bir bilgisayarı kullanıyorum ve 5 seferden birinde ancak bilgisayarım düzgün açılıyor. Yapısal arıza yüzünden yapılabilecek bir şey de yok. Üstelik elimde yeni ana kart alacak param da yok. Bir gün ben de sınıra ulaşırsam Türkiyedende aynı haberi duyabilirsiniz ama malesef bunu yapabilecek silah dahi yok :D Bilgisayarı bıçaklayan adam diye tarihe geçerim ben de :)

@26 Nisan 2015 18:23 Şimdilik haber ertelendi. Uygun anakart buldum sonunda. DD2'li ana kartı bu devirde bulmak çok zor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost