Bilgisayarlı alışveriş sepeti

Microsoft ve MediaCart'nı geliştirdiği akıllı alışveriş sepeti kasada beklemeye son verecek

Bilgisayarlı alışveriş sepeti
Avantaj: Toplam alışveriş tutarını takip etmeyi sağlayan sepet bütçenizi kontrol altında tutmanızı sağlayabilir.

Microsoft ve MediaCart ortaklığı ile geliştirilen ürün alışveriş sepetine monte edilmiş dokunmatik ekranlı bir bilgisayardan oluşuyor. RFID destekli MediaCart, sepete eklenen ürünlerin fiyatlarını LCD ekranı üzerinde gösteriyor ve aynı zamanda sepetteki tüm ürünlerin toplam fiyatını görüntüleyerek müşterilerin bütçelerini kontrol altında tutmalarını sağlıyor. Önceki alışverişlerde satın alınan ürünlerin görüntülenmesi fonksiyonu ise alışveriş listesi tutmayı kolaylaştırıyor. Microsoft işletim sistemi üzerinde çalışacak olan MediaCart ürün fiyatlarını alışveriş sepeti üzerinde hesaplandığından kasada bekleme sıkıntısına da son verecek.

Mediacart alışveriş sepetinin marketlere ücretsiz olarak sunulacak ve geliri reklam verenler üzerinden elde edilecek. Alışveriş sepeti müşterinin market içerisinde dolaşımını takip <b>Avantaj: </b>Toplam alışveriş tutarını takip etmeyi sağlayan sepet bütçenizi kontrol altında tutmanızı sağlayabilir.ederek reyona uygun reklam ve promosyonların görüntülenmesini sağlayacak. A.B.D.'nin New Jersey eyaletinde ShopRite mağazalarında plot uygulamaya başlanan sistemin 2008 yılı sonuna doğru tüm dünyada uygulamaya geçmesi bekleniyor.

Akıllı alışveriş sepetinin hem tüketiciler hem de reklam verenler için yepyeni bir tecrübe olacağı kesin.


Murat Karslıoğlu
CHIP Online

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

enteresan bir bulus, Microsoft'unda el atmadıgı is kalmıo git gide zaten. Google 1 bunlar 2...

cidden super fikir,markete gidip her seferinde alacagimin iki kati masraf yapip,sonunda da nasil bu kadar tuttu ki demeyecegiz artik.

ii güzelmiş türkiyeyede gelse ii olur

google'a bu kadar yüklenmeyin arkadaşlar...
"google 1 bunlar 2" diyip kestirip atmak kolay...bu da bir teknoloji sonuçta ve "reklam" alıp ücretsiz servis sağlayan şirketler sayesinde siz ürünlerden haberdar oluyorsunuz.
En basit örnek chip dergisi benim verdiğim dergi parasından mı kazanıyor? Reklamlar bi bakıma bizim hayatımızı da kolaylaştırıyor. Ayrıca çamur attığınız microsoft da google da deli gibi teknoloji ve fikir üretiyorlar. Mcrosoftu "tekelleşme" konusunda çok takdir ettiğimi söyleyemeyeceğim ama google'ın yaptığı yapabileceklerinin binde biri bile değil.
Konuya gelirsek de, çok güzel düşünülmüş birşey, ancak iyi uygulayabilmak lazm, ben sepete koyduktan sonra fiyat güncellemesi olup, ben çıkana kadar fiyatın dirk artması gibi durm ülkemizde kötü sonuçlanabilir :D

Yaklaşık 1 yıldır Konya'da bir Ar-Ge firması tarafından bu alanda (AVM Teknolojileri) çalışmalar sürmektedir. çok yakında %100 Türk tasarımı olan ürün bu pazarda yerini alacaktır. Saygılar...

ee hani sene 2014 oldu hala bı cacık yok

Güzel fikir güzel çalışma ancak Türkiyede geç çıkması bizi hayal kırıklığına uğratabilir.

neden markete gittiğimde ben hesaplayayım ki ve kasa da uzun süre bekleyeyim ki.... bu ürünü türkiyede görmek isteriz.

niye ms nin sisteimini kullanalımki sonra ödeme yaparken mavi ekran göstersin diyemi?

Microsoftun bu konuda haberleri çıkmadan firmamızda bi konu üzerinde tasarımlar yapmaya başlamışdı.

peki neden tüm dünyada uygulanmıyor?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play