Bilim kurgudan çıkma!

Minority Report gerçek oluyor! İşte Microsoft Windows 7'de en son kontrol teknolojisi...

  • Ali Güngör
Minority Report gerçek oluyor
Dokunmatik gelişiyor

Windows 7'nin dokunmatik özelliklerinin gerçek yetenekleri yeni yeni ortaya çıkıyor. BumpTop bunu başaran ilk yazılımlardan birisi ve bilgisayarlarımızı Minority Report'ta olduğu gibi kontrol etme imkanı sunuyor.

3D bir masaüstünde çalışan kullanıcı rahatlıkla parmağıyla dosyaları sürükleyip bırakıyor, topluca seçiyor, düzenliyor, fotoğrafları açıp kesiyor ve bunları etkileyici bir akıcılıkla yapıyor. BumpTop masaüstü işlemleri dokunmatikle çok hızlandırıyor ve ücretli sürümünde çok daha fazla özellik sunuyor.

3D Multi-touch kontrol sistemiyle bilgisayar kullanıcının yaptığı işaretleri anlayabiliyor. Bilim kurgu filmlerinden fırlama bir manzara sergileyen kontrol sistemi bu. Kullanabilmek için ise dokumatik bir ekran ve Windows 7 gerekiyor. Bu özellik Vista kullanıcılarının da iştahını kabartacak.

Dokunmatik gelişiyor

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Multitouch bir pc ve windows 7 kullanıcısı olarak bumptop için bu kadar övgünün fazla olduğunu düşünüyorum..
Özellikle çoklu dokunma dünyada yeni gelişen bir sistem olduğu için henüz uygulamalar filmlerdeki hissiyatı yaşatamıyor ne yazık ki...
Umarım biran önce sektör gelişip bizi mutlu eder..

azınlık raporundaki daha birçok uygulama zaten günümüzde kullanıma hazır. çok önemli bir film.

abi peki bu fililimlerin senaristleri bunları akıl ediyorda bilim adamlarının aklına niye gelmiyor. dur kendime cevap veriyim onlar hayal ediyor bilim adamları gerçekleştiriyor galiba :D hemen gaza geldiniz dimi cvp yapıştırıcam diye yok öle yağ mağ :D

Himm kulaga hos geliyor. Olsa da yesek. :)

Sen de yorum yaz