Bilimadamları insan beynine çip takacaklar!

Bilimin geldiği son nokta: Bilimadamları, inan beynine çip yerleştirerek ne yapmak istiyor?

  • Gökay Özbudak
Beyne takılan tedavi ediyor!
Çipler özel olarak programlanabiliyor...

İsrailli bilimadamları beyindeki, depresyon veya Parkinson gibi bazı hastalıkları kontrol altına alabilecek bir yonga geliştirdiler. Bilimadamlarının amacı bu yongayı beynin içine yerleştirip insanların hastalıklarını tedavi etmek.

Şu an için yalnızca canlı hayvanlarda denenen bu teknolojide, bilimadamları çipe bağlı çok küçük boyutlardaki elektrotları beyne yerleştiriyor ve bu şekilde gelişmeler izleniyor. Ancak çip teknolojisinin günden güne küçülmesiyle beraber, bilimadamları bu teknolojiyi daha ufak bir çiple doğrudan beyne yerleştirmeyi umuyor.

Ayrıca çipin belli başlı hastalıklara göre programlanabileceği ve bir olay sonucu kaybolmuş olan beynin fonksiyonlarını da geri getirebileceği açıklananlar arasında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

ilginc. cok ilginc.

Beyefendi sabit durun, chip'inizi güncelliyorum :) Elektrikler kesilirse :)

hafızaya alma işini çözseler iyi olur

Bir türk doktor beyne takılan bir çiple (parkinson veya ona benzer bir hastalık) hastaların ellerindeki istemsiz hareketleri durduruyordu.Elindeki aletle çipi kapattığında hasta tekrar istemsiz hareketlere başlıyordu.Çipin yaptığı iş beynin rahatsız olan bölümüne elektirik sinyalleri göndererek beyni uyarmak.

mesela kötü bir olay yaşarsak format atarız olur biter :D

Bunu İsrailliler önce bir Türk bilim adamı bulmuştur internetten araştırın İstanbul da ofisi var.

@08 Temmuz 2010 22:38 kim o bilim adami usta

50 yıl sonra Zeitgeist'teki bu konu gerçek olursa şaşırmam.

dostum senin frimware sürümün kaç :D:D:D

direkt bilgi yüklemek gibi birşey olursa süper olur:d

Amaç başka burda bunlar sadece bakın böyle böyle ama bu insanları robotlaştırcak sizin ne yaptığınızı bilicek kontrol edicek çok gereksiz.

Bu yöntem bulunalı çok oldu amerikada uzun süredir kullanılıyo yeni bulunmadı. parkinson hastalıgının patolojisi mesencephalon bölgesindeki substantia nigradaki hücrelerin dopamin salgılayamaması.çip bu bölgeye yerleştirilir.çip elektrotla burayı uyararak dopamin salgılatır oldukça basit bi mantık.

@09 Temmuz 2010 10:21 benim hafiza bolgemde hasarlar var.yani cok unutkanim.bu uygulamayla hasarlardan kurtulabilirmiyim

Peki çiplerin ömrü bitince ne olacak :D

Peki Chıp sapıtısa ne olacak.Sonra yanlışlıkla beyninizdekilerin Tümü siliniyomuş :D

Kanka update geldi yapsana IE 11 De yüklüyor.Süper oluyor vallaha :D

yaw sistem çökerse format atarız bi pardus bide backup yaptımmı tmm sorun yok birde wlan hayal dünyasındasın istediğm rüyaya bağlan cs oyna dd

Zihin hacker'lığı dönemi başlıyor nörosibernetik zihin tarayıcısı geliştirililmesi şart

Sen de yorum yaz