Bilişimciden fantastik roman: Giddar

Bilişim alanında çalışanlar farklı konularda da kendini gösteriyor. Microsoft MVP'sinden bir roman!

Microsoft MVP'sinden fantastik roman
Bilişimciler hep Windows yazacak değil ya?

Bilişim alanında çalışanlar farklı konularda da kendini gösteriyor. Microsoft MVP'lerinden Erbuğ Kaya, fantastik bir roman kaleme aldı: Giddar. Bu roman için www.giddar.com sitesini ise SilverLight ile hazırladı.

Türk fantastik edebiyatında yeni bir dünya: Giddar

Kendisi için belirlenmiş düzenin dışına çıkan bir insanın öyküsüdür, bu roman. Ruhunda taşıdığı ağırlıkla gerçeklere ulaşmaya çalışırken Siox kendini tahmin edemeyeceği bir döngünün kilidi olarak bulur ve toprakların küle dönüştüğü yılların sonrasında dördüncü çağını yaşayan Giddar'ı değişime sürükler.

"Biz tanrıların günahkârları, kutsalların kâfirleri, karanlıktan çıkanlar, aydınlığı bilirler. Karanlıktakiler, gördüklerini zannederler. Tüm ihtişamıyla gözüne parlayan, seni kör edendir, yanında değildir. Çevir kafanı diğer yana. Orada göreceksin bizi, gücü bilenleri. Yanındayız insan. Tanrılar çağı bitti, bitecek. Öyle dedi."

Kitabın arka kapağından...

"Erbuğ Kaya'nın ilk kitabı Giddar, algılanan gerçekliğin sorgulanmasına sebep olabilecek efsunlu bir roman olarak çıkıyor okuyucunun karşısına. Hikâyenin sürekli soru doğuran, cevaplar bulundukça yeni sorularla karşı karşıya bırakan girift kurgusu, yazarın akıcı dili, canlı betimlemeleri ve renkli karakterleriyle birleşince ortaya kaçınılmaz bir sürükleyicilik çıkıyor. Fantastik bir romandan beklenenleri fazlasıyla veren Giddar, Türk Fantastik Edebiyatındaki yerini çoktan almış görünüyor."

"Tanrı Sedon'a inananların hepsi mükemmel düzenlerinde yaşayacak. Onlar hiçbir zaman tedirginliği bile hissetmemeli ve bu bize, Sedon'un askerlerine bağlı. Bugün burada bu karanlığı topraklarımızdan uzaklaştırmak için toplandık. Onlara gösterin. Onlara Sedon'un öğretisini savaşırken bile gösterin. Ölün ama onurunuzdan ödün vermeyin. Ve bugün burada savaş başladığında, kan kana, insan insana karıştığında, bizi birbirimize bu özelliğimiz tanıtacak. Bir Venior zırhı taşıyor olsa bile farklı görünenleri cansız kılın. ELAK GALLIEN BALX SEDON! Sedon'un beyaz eli üstünüzde olsun kardeşlerim. Tanrı Sedon için savaşın!"

Kapak Tasarım: Yulay Devlet
565 sayfa - 2.Hamur - Ciltsiz - 16 x 24 cm.
Kalkedon Yayınları
ISBN: 9786055679231
Web sitesi: www.giddar.com

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

site çok başarılı olmuş, kitap da güzeldir umarım...

aslında bunun güzel oyunu olur ha bence yapması lazım:)

mükemmel bir şeye benziyor. Kesin alıp okurum. İnşallah gözüktüğü kadar vardır.

ben dün D&R'dan almıştım, okuyorum.. bir günde ortalarına geldim.. kolay okunuyor.. harika ve çok sürükleyici...

Son derece sürükleyici, bir Türk fantastik edebiyatı yazarından hiç beklemediğim ölçüde mükemmel bir kurgu.
Açıkçası almadan önce tereddüt etmiştim, biraz önyargılı yaklaşmıştım. Sonrasında hiç pişman olmadığım gibi pahalı olmasına rağmen :) bir tane daha satın alıp arkadışıma hediye ettim.
Fantastik koleksiyonunuzda mutlaka olması gereken bir kitap. Yabancı emsallerinden hiç bir eksiği yok hatta bence fazlası var.
Ben çok etkilendim, kitap gerçekten benim de sorguladığım bir çok gerçekliği (!) sorguluyor.

İkinci kitabı merakla bekliyorum. Benim için hayatımı değiştiren bir kitap niteliği taşıyor Giddar. Karşıma böyle bir kitabın çıkacağını biliyordum fakat beklediğimden çok daha fazlası ile karşılaştığımı belirtmeliyim. Ayrıca okuduğum ilk fanastik kitap...

Sen de yorum yaz