Bill Gates'in serveti katlanarak büyüyor

Microsoft'un işleri çok iyi gitmiyor olabilir... Ama Bill Gates için durum pek öyle değil!

Bill Gates keseyi doldurmaya devam ediyor!

2013 yılında dünyanın en zengin insanı tahtı el değiştirdi. Uzun süre dünyanın en zengini olan Bill Gates, geçen yıllarda bu sıfatı Meksika'lı bir Telekom operatörü sahibi iş adamına bırakmıştı.

Ancak 2013 yılında kazandığı parayla servetini rekor düzeyde büyüten Gates, tekrar dünyanın en zengin insanı oldu.

2013 yılına girerken 63 Milyar dolar serveti olan Bill Gates, bir yıl içinde servetini %25 oranında arttırarak 15.8 milyar dolar kazandı ve toplam serveti 78.5 milyar dolara çıktı. Bu yükselişin bir bölümü, Microsoft hisselerinin değerinin yükselmesinden kaynaklanıyor. Bill Gates, halen şirketin %4.5 hissesine sahip. Ancak önümüzdeki yıllarda bu hisseleri ufak parçalar halinde satarak şirketin hissedarlığından çekilecek.

2013 yılında Mark Zuckerberg 12.4 milyar dolar kazanırken, Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin kişisel servetlerine 10'ar milyar dolar eklediler. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

1 milyar dolarını bana verse bişey kaybetmez aslında :):)

Asıl parayı prezervatif ve sütyenden kazanmıştır bilge gates amca

yahu gönlünden 1 milyarı geç 1 milyon dolar kopsa başka bişe istemem :)

Bill Gates bir efsane tarih onu yaptığı bağışlara rağmen Dünyanın en zengini ve bilgisayar teknolojisinde devrim yaratan bir insan olarak hatırlayacak

bu kadar para bu kadar güç. gel gör microsoft ne hallerde.

yasaları çiğneyerek suç işlediği fbi tarafından ses kaydıyla belgelenmiş ve bu kanıtlarla yargılanan biri olarak sorgulamasında "bunu dediğimi hatırlamıyorum, şunu dediğimi hatırlamıyorum" gibi saçma bahanne ile ceza almaktan kurtulan birinin durumu neden kötü olsun ki?

tum parayi kendi cebine alsadi suan rahatlıkla bu adam bu parasının en az 5 katı yapardı

allah Bil gates'e milyar dolarlar vermiş.saniyede bilmem kaç milyon dolar para akıyor kendine..bize de rabbim çok şükün facebook vermiş twitır vermiş. haberlerin yanısıra profillere bakıyorz.prn sitelerini geziyoruz.allah bize para kazanacak akıl zeka vermemuş ki. 1000-1500 lira maaşımızla bize tablet lazım,dizüstbilgisayar lazım android lazım akşama kadar facebokun başında olmamız lazım.facebokta ona bura mesaj yaz resim beğen.hahah biza para değil bunlar lazım be.. ulan teknoloji fazla yokken bundan 20 yıl önce kimse bir jetona kıyıp da bir akrabasınının halini hatırını sormazdı.peki şimdi nedir bu face ile sabahtan akşama kadar uğraşmak mesaj yazmak.bilgisayarın başından kalkmadan ömrünü nihayete erdiren var. MALATYA'DAN BEKİR.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir