Bill Gates'in yeni patenti şaşırtıyor...

Microsoft'un kurucusu Bill Gates yeni bir patent aldı. Fakat bu patentin bilgisayarla pek ilgisi yok

  • Ümit Öncel
Bill Gates'in yeni patenti şaşırtıyor...
Gates'in patentini aldığı soğutucu içerisindeki içeceğin ne kadar soğutulması gerektiğine kendisi karar veriyor.

Bill Gates'in Microsoft'un kurucusu ve bir yazılım ustası olmanın ötesinde ilgi alanları da var. Gates, Searete LLC adlı bir şirkette de aktif görev alıyor. Myhrvold's Intellectual Ventures adlı başka bir kuruluşa bağlı olan Searete LLC'nin asıl işi ise patent almak ve daha sonra bu patentleri pazarlamak veya hayata geçmesini sağlamak. Bill Gates, Searete düzenlenen beyin fırtınası toplantılarına katılıyor ve ilginç patent fikirleri üretilmesine yardımcı oluyor.

Son patent de yine böyle eğlenceli bir beyin fırtınası toplantısı sonrasında ortaya çıkmış gibi görünüyor. Patenti alınan ürün bir termosu andırıyor. Her ne kadar ebatları hakkında patent başvurusunda net bir bilgi olmasa da, büyükçe bir soğutucuya benzeyen bu cihaz, farklı katmanlardan oluşuyor. Her katman içine konulan içeceği, tam olarak olması gereken miktarda soğutuyor. Kullanıcılar da dışındaki panelde içeceklerin soğukluk oranını takip edebiliyorlar. Patentte "...içeceklerin, örneğin bir biranın, ne kadar soğutulması gerektiğini algılayabilen cihaz..." şeklindeki ibare, bu cihazın yaz sıcaklarında serinlemek isteyen bir grup mucidin beyin fırtınasının eseri olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

ne bu ya. bir sey anlamadim

bu adam yaptı diye para verip millet birşey sanıp -)

Bill gates yine bir şeyler düşünüyor..

Buz dolabından haberleri yok galiba.

"bu adam yaptı diye para verip millet birşey sanıp -)"

Steve Jobs yaptı diye, Apple'ın ürünlerine hakettiğinin 5 misli para veren çoksa, ona da para veren olur.

Bill Gates rahat durur mu ya? Adam emekli oldu hâla neylerle uğraşıyor. Aslında bu aletler buzdolabına monte edilse kullanışlı olabilir.

Yorum yazan arkadaş, şu Steve Jobs ve Apple kompleksini üzerinden atsanız artık bi... Yeter yani.
Hiçbir ürününe değerinden fazla fiyat biçmiyor Apple, kendi yazılımını geliştiriyor, kendi yazılımını geliştiren TEK bilgisayar firması. Tabii pahalı olacak

adamın bi ayağı çukurda uğraştığı işlere bak gitde dinlen biraz

adamın parası var. şaşırdı artık ne yapacapığını. emeklide oldu. yeni bişilerle uğraşıyor.

helal olsun adama hala fikir üretiyor...

" Hiçbir ürününe değerinden fazla fiyat biçmiyor Apple, kendi yazılımını geliştiriyor, kendi yazılımını geliştiren TEK bilgisayar firması. Tabii pahalı olacak "

Microsoft`kendine gelistiriyor,bana mi gelistiriyor :) sacma olmus bence yorum.PC gibi kisisellestir bak nasil dusuyor fiyatlar.Ayrica Intel islemcilerle birlikte bitmistir MAC

Sen de yorum yaz