Bill Gates, istenmeyen adam ilan edildi!

Bill Gates'in, günün birinde Microsoft'ta istenmeyen adam olacağını söylesek, inanır mıydınız?

Bill Gates, istenmeyen adam ilan edildi!

Microsoft'la ilgili son söylentilere göre şirketin güçlü yatırımcıları, Bill Gates'in başkanlık görevini bırakmasını istiyorlar.

Bir süredir Microsoft'un günlük aktivitelerinden elini çeken Bill Gates'in şirket üzerindeki etkisi hala büyük. Reuters'a göre ismi açıklanmayan üç yatırımcı, Bill Gates'in Microsoft'un başına geçecek olan yeni CEO'nun yeni fikirlerini ve stratejilerini engelleyebileceğini düşünüyor. Steve Ballmer'ın 1 sene içinde CEO'luktan ayrılacağını açıklamasından bu yana Microsoft, yeni CEO arayışlarını sürdürüyor.

Ancak rapor, yönetim kurulunun bu üç yatırımcının isteklerine kulak asmayacağını söylüyor. Yani bu isteğin gerçeğe dönüşme ihtimali çok yüksek değil. Gates, 2008'den bu yana Bill and Melinda Gates Foundation ile kendisini hayır işlerine adamış bulunuyor, ancak hala haftada 1-2 gün Microsoft'ta çalışıyor. Her yıl 80 milyon hissesini satan Gates, 2018'de elindeki tüm Microsoft hisselerini bitirmiş olacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

adam efsane :)

Steve Ballmer çok başarılı, Microsoft'u sevdirdi, ürünleri çok başarılı, herkese kullandırdı. Windows 8 ile Linux'a cephe ve zaman kaybettirdi. Tek kusuru marketsiz bir tablet işinin fiyasko ile sonuçlanması ki Steve'i işte bu götürdü. İleride Steve Ballmer'ın değeri anlaşılacak. Yönetimi patrona verip Microsoft'u batırdıktan sonra anlayacaklar ama iş işten de geçmiş olacak.

@03 Eki 2013 16:48 Tarih tekerrürden ibarettir. Batarsa Nokia özgür olur, gider microsoftu alır, Nokiasoft yapar :)) Yeterki herşeye hayran olacak insanlar olsun.

@03 Eki 2013 23:17 Ah nerede o günler ...

ikiside birbirinden başarısız ve saçma işler yaptıkları için sorun yok denebilir :)

hayret microsoft yönetiminde akıllı insanlar varmış. son derece doğru karar. 1997 senesinde çıkan dvd yazıcılara rağmen windows`a dvd yazma özelliğini taa 2007 senesinde vista ile getiren bir adamdan bahsediyoruz! şimdi kimse burada dvd yazma programları vardı demesin, o dönemki programlar kullanımı pratik değildi, nero programında dvd yazmak için 2 saat veri işlenmesini bekliyorduk. windows işletim sisteminin 350 dolara satıldığını ve 10.000 dolarlık sistemlerde de kullanıldığını hatırlatırım.

@03 Eki 2013 18:19 Sanki 1997 de gitmis DVD yazici almista vir vir burda destan yazmis, o yillarda CD yazicisi olanlar sayiliydi bos bos gelip burda ahkam kesiyorsun. Yurt disinda 2000-2001 yillarinda Turkiyede son kullanicinin DVD yazici almasi 2002-03 yillariyla baslarken, yayilmaya baslamasi 2004 ortalaridir. (Hatta 2005 den sonra hizla yayildi bile diyebiliriz). DVD okuyuculu bilgisayarlar bile 2001 yillarinda gereksiz sayiliyordu, yaziciyi birakin bos DVD fiyatlari felaketti. Kaldiki 2005 yilini birak bugun olmus halen gelismis kullanicilar windows'un dahili yazdirma ozelligini kullanmazlar, kullananlar amator kullanicilardan baskasi degildir. NERO'yu sikayet edecegine baska bir yazdirma programi kullansaydin yada dogru duzgun bir yazici ve kaliteli bos DVD alsaydin, ama bence senin bilgisayar gecmisin degil 1997 yilini, 2010 dan geriye gidecegine inanmiyorum. DVD'nin digital video disc olmadigini bilenler zaten senin yazdiklarini yazmaz...

@03 Eki 2013 18:19 Yanılıyorsun, DVD'lerin yazma hızı düşüktü, yazma denetimi de yaptırınca bir DVD yazmak 45 dakika sürüyordu, yazma denetimi yapılmazsa 15 dakika sürüyordu. Bir DVD yazma hizmetinin bile 2007 yılında Windows'a eklenmiş olması ise Microsoft için yalnızca utanç verici bir olaydı. Yeniden Bill Gates'e hazır olun.

@04 Eki 2013 04:34 yazdığıma karşı çıkan arkadaş yazımın son cümlesini okusaydın yazmadan önce..... evet dvd writerlar çok pahalıydı (ilk satış fiyatı 15.000 dolar) ama kullanıcı oranı %90 olan bir firmadan bahsediyoruz ferrari sahibi olupta windows kullanlar olduğunu hatırlatırım! windows 10.000 dolarlık sistemdede windows kullanılıyordu 600 dolarlık sistemde de! bu 200.000 dolara lüks araba satıp, müşteriye; arabanın lüks deri koltuğunu git başka yerden bul demek gibi birşey! ayrıca bana karşı çıkan o kadar yazmışsınız ama boş yazmışsınız nero yerine ne kullanabileceğimizi bize siz söyleyin hani ben yanılıuyorum siz doğrusunu biliyorsunuz ya o yüzden diyorum. bütün piyasayı kaplayıp başka bir firmaya oyun ve program çıkarttırmayan 10.000 dolara bilgisayarda alsan windows mahkum ettiğinden ve sadece işletim sistemini 350 dolardan satıyorsa; beni bu kadar basit bir olayda bile program program arayışta süründürmeye hakkı yoktur nokta!

Ah Bill Gates özledik seni ya!!!

@03 Eki 2013 19:13 Sanki babasının oğluna sesleniyo. Kimlerle yaşıyoruz ya :)) Bu kadarı yalakalık diye adlandırılır sayın ziyaretçi...

Adam dahi neyin kafasını Yaşıyorsunuz saçma yorum yapanlar, yazın programda görelim şöyle kalite kokan...

@03 Eki 2013 23:39 O zamanlar tek rakibi vardı, şimdi çok sayıda rakibi var, Linux bazı konularda Windows'un çok ilerisine de geçebiliyor. Artık cimri Bill'in kafası ile yürümez bu işler. Eski kafada giderse Windows'ta kimse kalmaz, herkes kaça gider. Devir artık eski devir değil. Güçlü rekabet var. Neye uğradığını bile anlayamaz valla...

@04 Eki 2013 16:23 İyi de şu lanet ara yüzü ve kullanışlılığı da biraz geliştirseler ha dostum ? Terminalden bıktık bea... Hiç azını açma bu arada Linux ne olursa olsun şu tarihe kadar değişmeyen bu özelliğini koruyor. Yine bu lanet terminale kod girmek zorunda değil her insan ve bunu da öğrenin artık yeaa diyenin azına... akşam akşam deli ettiniz beni ! Windows'a çok iyi demiyorum ama linux'tan daha kullanışlı olduğu kesin ve etrafına baksana köleleri gördüğünde ne düşünüyorsun ? Sence bu kadar düşük zeka seviyesinde olan ve bunu yükseltmek istemeyle uzaktan yakından alakası olmayan salatalıklara ne olsa mübahtır ! Bu yüzden İlluminati dediğin oluşuma karşı olmana gerek yok. Çünki değmez bu salatalık sürüsü. Merak etme ayrıca degeneratıon(ayrışma anlamaında kullandım) devresinin tamamlanmasına az kaldı. Yakın gelecekte farklı bir şeyler olacak.

sevgili steve ballmer! bütün dünyayı fethettiğinden artık dünyada feth edecek ülke kalmadığından ağlayan büyük İskender gibi, artık milletten araklayacak yenilik ve teknoloji kalmadığından olsa gerek millete hiçbir yenilik sunamadığından saçma sapan kısıtlamaları yenilik diye yutturma çabalarını unutmayacağız (onuda yutan oldu ya neyse). sevgili bill gates en gerekli yenilikleri bile 10 sene gibi kısa bir zaman sonrası sunmanı (!), 350 dolardan işletim sistemi sattığını sık sık her seferinde unutup windows`un 3. parti yazılım çöplüğüne dönmesinden bir türlü kurtulamamasından hiç rahatsız olmamanı, milletin AMİGA bilgisayarlarda alıştıkları; mükemmel tasarım, hız, dayanıklılık, stabil çalışma, kullanıcılara geniş olanaklar sunan yetenekli cihazlar ve pratik kullanımdan dolayı iyicene şımarıp (!) birde üstüne firmana ödedikleri 350 dolarcıklardan palazlanıp aynı başarılı sistemi microsoft`tan istemesi cürretine karşı (!) hep düzeltecez diyerek geçiştirip, artık bu vaadlerin yıllar boyu tekrarlanmasından dolayı yılan hikayesine döndükten sonra 30 seneyi tamamlayıp "eee artık bu kadar mükemmel yönetmek yeter (!)" deyip emekli olmanı, yediğin haltları FBI tarafından kayıt edildiği halde 1. derece delillerden; "bunu dediğimi hatırlamıyorum, şunu dediğimi hatırlamıyorum" gibi kofti bahannelerle yakayı kurtarmanı (illuminati sağolsun), koskoca Dünya üzerinde 1.5 milyar bilgisayar kullanıcısının içinde windows`a küfür etmeyen tek kişi olman gibi birde üstüne; windows`dan memnun olan yine tek kişi olmanı (herhalde kullanmadığından olsa gerek, ben buna başka bir açıklama getiremiyorum çünkü), bir diğer illuminati üyesi steve jobs ile yaptığın göstermelik rakipvari gösterilerini [1985 senesinde tanıtılan AMİGA 1000 bilgisayarı hiç beğenmeyip (!) (hangi bahanne ile beğenmediği merak konusu) 1984 senesinde tanıtılan apple bilgisayarı ayılıp bayıla beğendiğin palavra komedileri gibi.....], kaşınmaların sonucu volkswagen ceosundan yediğin tarihi ayarı, ALLAH`ın sopasının olmadığının kanıtı olan; uğradığın pastalı saldırıyı (eee 1.5 milyar insanın ahı var!), servetinin yarısını bağışladı haberlerini medyaya sürekli yayınlatmanın üzerine; microsoft`tan emekli olmana rağmen; servetinin 8 sene gibi bir zamanda %50 artıp 50 milyar dolardan 75 milyar dolara gelmesini (nasıl oluyorsa!), ceo olduğun dönemde microsoft`un üniversiteye ait patenti çalmaktan suçlu bulunup tazminat ödemesini hiç unutmayacağız!

@05 Eki 2013 11:52 Amiga 1000 düzeyine 30 yılda ancak yaklaşabildi. Amiga'yı beğenmiyormuş, İlk Windows'ları çıkarttığı zaman Amiga'nın tırnağı bile olamazdı. Tek rakibi Steve Jobs ise yalnızca bilgisayarları allayıp pullayıp beş katına fiyatla sattığı(!) zengin bir kesime hitap ediyordu. Yani rakibi olmadan meydanı boş bulmuştu. Taa ki 10 yıl sonra Linux çıkana kadar... Şu andaki tek rakibi yine iOS değil gidrek yaygınlaşan Linux. Her ne kadar Steve Ballmer'ın Windows 8'i ile biraz zorlanmış olsa da...

@05 Eki 2013 11:52 hacı iyi güzel döktürmüşsün de, bir işletim sistemi yap da onu kullanalım o zaman. leş gibi evde oturup pc başından yazması değil o...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir