Bill Gates: Microsoft Bob geri dönebilir!

Microsoft'un en büyük kabuslarından biri olan bu yazılım, Bill Gates'e göre geri dönebilir-miş!

  • Zeynel A. Öztürk
Bill Gates: Microsoft Bob geri dönebilir!

Sahip olduğu vakıf yoluyla eğitime de katkıda bulunan Microsoft'un kurucularından Bill Gates, Google Glass dahil merak edilen bazı sorulara cevap verirken 1995'lerden kalan Microsoft Bob'un geri dönebileceğini söyledi.

Microsoft Research Faculty Summit'te çevrimiçi bir izleyicinin giyilebilir teknolojilerin eğitimde kullanılmasıyla ilgili sorusunu cevaplayan Gates, espri yapmadan duramadı ve şunları söyledi: "Sanırım kopya çekmenize yardımcı olabilirim."

Gates, giyilebilir teknolojinin "çok havalı bir şey" olduğunu, ancak onu "eğitimle çok fazla bağdaştıramadığını" vurguladı. Yazılmsal bir "kişisel yardımcı" fikrinin de artık eskisinden daha mümkün hale geldiğini düşünen Gates, 1995'te, Windows 95'ten birkaç ay önce yayınlanan Microsoft Bob'a değinmeden de durmadı. Microsoft'un en büyük başarısızlıkları arasında sayılan Microsoft Bob, Gates'e göre de vakitsiz ortaya çıkmıştı.

Şakayla karışık da olsa Microsoft Bob'un bir gün geri dönebileceğini söyleyen Gates, şöyle devam etti: "Bence tekrar ortaya çıkacak, ama belki biraz daha kapsamlı olacak. Biz zamanın birazcık ötesindeyiz, aynı hatalarımızın çoğunda olduğu gibi."

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

"Biz zamanın birazcık ötesindeyiz, aynı hatalarımızın çoğunda olduğu gibi." sozu cok dogru bir soz. bugunun pek cok diger isletim sistemlerinin karsilastirmasi microsoftun oldurup mezara soktugu windows XP ile yapilabilir. Windows 7 heleki windows 8 le mukayese kaldirabilecek baska isletim sistemi goremiyorum.

@18 Tem 2013 14:00 Yağcılar sokağı iki durak sonra gelecek.

biraz bobun ne olduğundan da bahsetseniz iyi olurmuş.

Elinde işe yarar bir ürün varsa ve piyasadaki ihtiyacı gereğinden fazla ya da piyasadaki ürünlerden 2 katına yakın fazla karşılıyorsa o ürünün piyasada uzun süre tutunması mümkündür. Ama sen daha herkesin evinde bilgisayar yokken herkesin eline koluna bilgisayar bağlamaya çalışırsan kimse seni sallamaz tabi. Ama şimdi vücutta bi yerlerde çalışan bir Windows fena olmaz tabii ki. (Bkz.: Counter Strike - Augmented Reality)

Bilim kurgu yazarı olsa ya bu.

Sen de yorum yaz