Bill Gates, Microsoft'ta!

Ve Bill Gates nihayet Microsoft sınırlarına giriş yaptı; dedikodular "efsane geri dönüyor" dedi!

  • Ertuğrul Süngü
Bill Gates, Microsoft'ta!
Tüm Microsoft çalışanlarına teşekkür etti

Microsoft'un kurucusu ve yaratıcısı olan Bill Gates, CEO koltuğunu bıraktığı günden bu yana, dev şirkette pek görünmedi. Bundan önce defalarca bir daha Microsoft bünyesinde tam zamanlı herhangi bir pozisyonda çalışmayacağını belirten efsane, günümüzde tüm dikkatini "Bill and Melinde Gates Foundation" isimli hayır kuruluşuna yöneltmiş durumda.

Geçtiğimiz hafta Gates, Microsoft'un Redmond yerleşkesine özel bir ziyarette bulunarak bir kez daha dedikodulara hedef oldu. Ancak işin rengi kısa sürede ortaya çıktı.

CEO koltuğunda oturan Steve Ballmer ve şirket çalışanları ile bir araya gelen Gates, yapılan basın açıklamasına göre, Microsoft kurulduğundan bu yana geçen 30 senelik sürede yapılan 31.000 adet kar amacı gütmeyen ve toplumsal sorumluluk kapsamındaki projeleri sonucunda toplanan paranın bir milyar dolara ulaşmasını kutlamak amacıyla şirketteydi.

"Employee Giving Campaing" adı altında yürütülen kampanyalar sonunda bir milyar dolar gibi inanılmaz bir rakamı biriktirebildikleri için mutluluk duyduğunu söyleyen Gates, Microsoft'un bu sayede büyük bir şirket olduğunun da altını çizdi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

O vakıf bana hikaye gibi geliyor. Bir milyar toplamış. Kendi 50 milyarı duruyor ama. Milyon dolarla kısıtlı kalmış yardım gördük sadece bu vakıftan. Oysa tek başına Gates Afrika kıtasının yoksulluğuna büyük ölçüde çözüm sağlayabilirdi. Artık Bill & Melindayı göstermelik buluyorum. Umarım ki yanılıyorumdur.

@22 Eki 2012 10:58 Bilmedigin konularda yorum yapmadan önce biraz arastirma yaparsan gercekleri bulabilirsin. Bill & Melinde Gates vakfinin kaynaklari 2011 itibari ile 33.5 milyar dolardi. Yillik yoksulluk egitim ve saglik harcamalari milyarlarca dolari buluyor. Bir milyarlik toplanan para MS'in gelistirdigi kar amaci gütmeyen projelerinden toplanan para ki bence cok iyi. Kim bir milyar dolar gibi bir parayi kar amaci gütmeyen projelere harcamis yada toplamista yargiliyorsun.

@22 Eki 2012 10:58 göstermelik vakıf konusunda sonuna kaar katılıyorum 2 tür hırsız vardır vergi vermeden çalan ve çalıp çırpıp üstüne vergi vererek kendini aklayan ki buda kendi içinde ikiye ayrılır çalıp çıpıp vergi verip üstüne vakıf kurarak kendini anlayanlar anlayan anlamıştır Afrika`daki açlık ise bir kişinin yapacağı iş değil afrikadaki insanların açlıktan kırılmasına sebep olan dünyadan akan yardımları silah gücü ile durduran kişi eli silahlı çikolata renkli kişiler, siyasi güç uğruna kendi insanlarını öldürüyorlar

eminim bunun içi gitmiştir :S

baktıkı baştakiler salak salak şeyler yapıyorlar dayanamadı galiba. bill amca şu windows a da bir el atsa. bak sen gittin gideli ne yaptılar windowsa. :)

@10:58 Bill & Melinda nın bende senin gibi göstermelik olduğunu düşünüyorum.Ne yazık ki yanılmıyorsun.

O vakıfa en çok parayı kendisi bağışladı. Kaldı ki Bill Gates bağış yapsa dahi hala Windows'un hisselerinin büyük çoğunluğuna sahip olduğu için verdiğini geri kazanıyor.

asla bir Apple olamayacaksın mikisoft istersen hala acemi ötesi olan şirketinin başına dünyanın en zengin, en başarılı, çevresi en geniş olan kişilerini getir. çünkü Apple'da olupda sende olmayan birçok şey var. bunun en başında tabi ki yaratıcılık, hayalcilik ve en önemliside 60'ların hippilik kültürü geliyor... şu yukarıda ki resimle birlikte bunlarla uzaktan yakından alakanız olmadığı zaten belli oluyor :)

@22 Eki 2012 14:15 bi hippi kelimesi kullandın diye yazdığın onca şey boşa gitti.

Steve Jobs varken efsane lafı Bill'e pek yakışmaz.

O vakıf hikaye

sayın 10:58 bill gates istese kazandığı paranın tek kuruşunu bile yardım kuruluşlarına vermezdi. milyon dolarlar yatırmış daha ne bekliyorsun dünyayı kurtarmasını mı?

klasik yurdum insanı yav adam milyar dolarlarını harcamış yardım topluyor burda gelmiş millet işte öyle işte yok hikaye yok para kaçırma

Aşıcı Bill Gates ve Microsoft'un iyi niyetlerle çalıştıklarını hiç düşünmüyorum.

1 milyar doların ne demek olduğunu bilmeyen arkadaşlar var aramızda. bill kötü de olabilir gösterişcide olabilir her ne olursa olsun 1 milyar dolar gibi bir rakamdan bahsediyoruz. buyrun daha iyisini siz yapın. ya da bill in yaptığına benzer bişey yapabilen kaç kişi var ülkemizde , dünyada???

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play