Bill Gates Microsoft tablet hakkında konuştu

Courier'in fişi çekildi. Peki ama Microsoft'un kurucusu Bill Gates tablet işine ne diyor?

  • Ümit Öncel
Bill Gates: Daha önümüzdeki çok tablet var
Bill Gates tabletten vazgeçmediklerini açıkladı...

Hakkında çok konuşulmuştu. Microsoft'un tableti Courier'in piyasaya çıkıp çıkmayacağı çok konuşuldu. Fakat geçenlerde gelen bir haber ile Microsoft'un bu sevdasından vazgeçtiği ve iPad'in en azından şimdilik rakipsiz kaldığı kesinleşti.

Şimdilik diyoruz çünkü Courier'in iptal edilmesi Microsoft'un tabletten vazgeçtiği anlamına gelmiyor. Üstelik bunu söyleyen artık Microsoft'un başında olmasa da, hala şirketin en yetkili ağızlarından biri olan Bill Gates. Üstelik Bill Gates, Microsoft'un olası bir tablet projesinin dokunmatik ekran desteğine sahip olmasının şart olmadığı görüşünde.

Daha önceden de kalemin daha kullanışlı bulduğu bilinen Gates konuyla ilgili şunları söyledi; "Microsoft'un üzerinde çalıştığı pek çok farklı tablet projeleri var. İnanıyoruz ki, Microsoft'un başını çektiği şekilde, kalem ile çalışmak özellikle öğrenciler için çok faydalı olacaktır. Bu sayede sadece dokümanları okumak değil, oluşturmak da son derece kolay olacak. Courier böyle bir projeydi ama ileri dönük planlar için faydalı olmadığına karar verdiğimiz için şu aşamada devam ettirmemeye karar verdik".

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Gerçekten ilginç
Bill Gates'in Ipad'i her türlü ÇOK BAŞARILI bulduğu niye yazmıyor haberde?

Bence adam bir eline Courier'i bir eline ipad i aldı. Bu ne lan rezilmi ediceniz beni kaldırın şunu bir daha gözüm görmesin dedi. :)
Çok laf az iş yapan Microsoft kökten işleyişini değiştirmesi lazım.

@hakki.sert

Çok laf az iş kısmında biraz daha düşünürsen iyi olur microsoft un rakipleriyle herhangi bir şirketin rakiplerini karşılaştır bakalım kaç farklı alanda kaç farklı rakibi var ve bazı alanlarda en iyi olmasada iyi olmayı başarabiliyo :) bidaha sallamadan önce bi düşün yani.

Tablet olayınada da microsoft un ürün çıkarma politikasıyla apple ın ki tamamen farklı apple hatasız ve son kullanıcı için üretir microsoft sanayi tipi çalışır senin karşılaştırmanla onun karşılaştırması büyük ihtimalle farklıdır şahsi fikrindir diceem bişi yok ama bu işleyişle en iyi olmayı başarıyorsa microsoft un değil diğerlerinin işleyisini değiştirmesi gerekir...

Bill Gates ve Microsoft çalışmaları, fikirleri, her zaman yararlı ve kullanışlı olmaya yöneliktir...!!! bu bilinen bir gerçek...!!!

ama apple ve jobtirik, her zaman lüks vurgun ve pahalı araçlar üreterek, içi dandik, dışı gösterişli, çalışmaları problemli ama çok iyi reklamize edilmiş zımbırtılar çıkartmaya devam ediyor...

şahsen ben apple ürünü hiç bir şeyi almam ve almayacağım...!!!

saygılarımla...

microsoftun tablet düşüncesi bile iyi, ÇÜNKÜ MICROSOFT YAZILIM ÜRETİR.

Bana sallamış demişinde microsoftun işi yazılım üretmek değil mi? Koca microsoft nasıl fark yer tarayıcı konusunda, nasıl fark yer işletim sistemi konusunda? Bilgisayarlara kurulu gelmese bir anda uçar gider o güvendiği yazılımların popülerliği. Ortada ne windows kalır ne office kalır. Tekel olmanın nimetlerinden yararlandı yıllarca. Rakiplerde halinden memnundu, memnun olmayanlarında mücadele gücü yoktu zaten.
Ama hızla değişecek dengeler. Microsoft daha iyi iş çıkarmadan varlığını koruyamaz hale gelecek. Mecburen hayalleri satmayı değil, gerçekleri satmaya çalışacak. Gelecekteki ortam hayallere değil test sonuçlarına bağlı.
Microsoftun hayali tablet videolarını yıllar önceden izledik. Ama iş uygulamaya gelince yapamadı işte adamlar. Ama birşeyler yapması gerek, birşey yapmadan ayakta duramaz ileri yıllarda.
Baksana Bill Gate's i bile baydı Microsoft. Adam bıraktı gitti. Sıkıcı, boş işlerin peşinde bir firma haline geldi. Ver gazı topla paraları, ver gazı topla paraları. Adamın para sorunu yok zaten niye çeksin Microsoftun kahrını.

@hakki.sert

Tarayıcı konusunda da işletim sistemi konusundada fark göremiyorum ama öyle olsun hadi. Windows bilgisayara kurulu geliyo da Mac OS gelmiyomu bırak şimdi linuxçuluk oynamayı.

Office bilgisayarda gelmiyo ki office e alternatif dev gibi lotus var ama kimse kullanmıyo neden açıklamasını yap bana :)

Gerisine yorum bile yazmak istemiyorum bill gates sıkıldığından değil insanlığa yardım için ayrılmıştır tabi bu benim şahsi kanaatim ama her yıl microsoft imagine cup ı düzenler ve 2 senedir teması insanlığa yardım beelki bu birşeyler çağrıştırır sana bidahakine düşünmeden yazmazsın yorumunu...

Microsoft tarayici konusunda fark yeme sebebi sadece explorer 6 da kalip yamayla vakit gecirmeye kalkmasidir 7 ve 8 tarihi surda 2 3 seneyi gecmiyor bir seyleri konusurken 2001 den beri neden Microsoftun israrla yamamayi tercih etmesini konusmak gerekir.

Tablet olayina gelince kararsizlik arm baz destegi yok Microsftun evet wince ve win mobile tarzi programlari var üstelik bularin coklu dokunmatik destegide mevcut (HTC hd2 yamasi gibi) ama Microsoft bill ayrilmasindan beri her konuda gec kaliyor

diger yandanda israrla söylüyorum pc üretici firmalarin dizayn tasarlama ve yaraticilik konusunda zekasiz hareketleride sebeb buna

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play