Bill Gates, Snowden hakkında ağır konuştu

Bill Gates, ABD'nin kahraman olarak gördüğü isim hakkında kimsenin beklemediği şeyler söyledi!

  • Cem Şancı
Bill Gates, Snowden hakkında ağır konuştu

Bill Gates'in PRISM skandalını ortaya çıkardıktan sonra Rusya'ya kaçan ABD ajanı Edward Snowden hakkındaki yorumları ülkede şaşkınlık yarattı.

ABD'de Edward Snowden'e kahraman gözüyle bakılıyor ve kısa bir süre önce de Edward Snowden bizzat kendisi bir Fan kulüp açılmasına izin vermişti. Şimdi ise Bill Gates'in "Edward Snowden benim gözümde bir kahraman değil çünkü kullandığı yöntem yasa dışı" yorumu şaşkınlık yarattı. Bill Gates, Edward Snowden için "Rusya'ya kaçmadan ve yasadışı yöntemler kullanmadan, ABD içinde kalıp sivil bir direniş başlatmalı, halkı bilgilendirmek için burada çalışmaya devam etmeliydi" yorumunda bulundu.

Bill Gates röportajının devamında da devletin PRISM gibi imkanlara sahip olabileceğini ancak bunları nasıl kullanacağının yasalar tarafından netçe çizilmesi gerektiğini savundu. Bill Gates, bu yeteneklerin sınırının ve kullanma biçiminin tartışılmasının önemli olduğunu da vurguladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Yani 300 Spartalı aslında 300 Ispartalı mı:)

bill gates a yakismayan bir aciklama.

"Bill Gates röportajının devamında da devletin PRISM gibi imkanlara sahip olabileceğini ancak bunları nasıl kullanacağının yasalar tarafından netçe çizilmesi gerektiğini savundu. Bill Gates, bu yeteneklerin sınırının ve kullanma biçiminin tartışılmasının önemli olduğunu da vurguladı." Konu Amerika olunca, yukarıdaki ifadenin hiçbir anlamı yok. Sırf seçim zamanlarında bile, avantaj sağlamak için hiçbir yasa yürütücüye başvurmadan kullanılır. Kaldı ki, Amerika gibi gelirinin büyük çoğunluğunu, petrol ve silah teknolojilerinden kazanan bir ülke, PRISM gibi sistemleri hiç çekinmeden kullanır. Google, Facebook, Angry Birds gibi bir sürü örnek gördük, yaşadık. Hatta, Hollywood örneğini bile gördük (rootkit olayı).

adam her zamanki gibi doğru söylüyor.

yani, Bill amca der ki, dinlemeler, milletin oturma odasına girmeler ABD ve İngiltere'de olduğu gibi yasadışı değil, Türkiye'de olduğu gibi yasa ile olmalı. Bu açıdan bakılınca Türkiye nasıl da hukuk devleti gibi gözüküyor değil mi?!?

Adına ve misyonuna yakışmamış. Burda kendi şirketi de zan ve itham altında olduğundan bu konuda böyle bir çıkış yapmak yerine mahçubiyet duyması ve susması gerekirdi.

ohhoo bill gates`in efendilerine gerçekten uzanılmış bu yüzden öfkesini kusuyor! öyle illuminati gibi uyduruk masal tarikat değil gerçeği! eğer o efendileri olmasa kendileri rekabet yasalarını ayaklar altına alıp çiğneme suçundan micrsoft kapatılmıştıı yoksa elemanın peşine baya baya fbi takılmıştı (bilen bilir) zaten o efendileri olmasa microsoft windows 95 çıkaramamış iflas etmiş gates bir şirkette emekli olmak üzereydi.....

Bill Gates bunamış olmalı :-)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost