Bill Gates, Steve Jobs'un yaptığını yapacak!

Bill Gates, Steve Jobs'un Apple'da gerçek yaptığı mucizeyi Microsoft'ta yapmanın peşinde!

Bill Gates, Steve Jobs'un yaptığını yapacak!

Microsoft'un yeni CEO'sunun duyurulması haberleri arasında en önemli haber, nihayet insanların ilgisini çekmeye başladı. Yıllar önce Microsoft'taki görevinden ayrılan ve emekli hayatı yaşayan Bill Gates şirkete geri dönme kararı aldı. Üstelik bu öyle alalade canı sıkılan emeklinin oyalanacak iş arama hevesi de değildi zira Bill Gates, mobil dünyada yaşanan gelişmelerin çok gerisinde kaldığı için işleri kötü giden Microsoft'u toplayıp yeni ürünler ve icatlarla yeniden parlak günlerine döndürmek için geri döndüğünü açıkladı.

Yeni CEO Satya Nadella'ın teknoloji danışmanı gibi çalışacak olan Bill Gates'ın karizması ve kurucu kimliği ile şirket içinde CEO'dan daha fazla sözünün geçeceğini tahmin etmek zor değil. Gariptir ki, teknoloji dünyasında kurdukları şirketleri zor durumdan kurtarmaları için kurucuların göreve çağrıldığı sık görülen bir olay. Ancak ne yazık ki bu formül her zaman işe yaramayabiliyor. 

Apple, iflasın eşiğindeyken, daha önce şirketten kovdukları Steve Jobs'u yeniden çağırmış ve bu sayede iPod, iPhone, iPad gibi ürünlerle iflastan kurtulmuştu ancak her teknoloji şirketi Apple kadar şanslı değildi.

Yine de şirketin kurucusunun tüm karizmasıyla yeniden cepheye çıkması, şirketteki tüm çalışanları motive ediyor. Bill Gates'in de bu avantajı kullanarak, sahip olduğu vizyonu genç beyinlerle buluşturması, Microsoft için devrimsel ürün ve hizmetler ortaya çıkarması bekleniyor. Bu sayede, yazılım devinin 2000'lere dek oturduğu tahtı geri alacağı tahmin ediliyor.

Bill Gates gerçekten bunu başarabilecek mi? Genç yaşında ofiste yatıp kalkarak geliştirdiği işletim sistemlerinden sonra yaşlı bedeni zorlu çalışma koşullarına dayanabilecek mi, herkes şimdi bunu merak ediyor. Ancak şu da bir gerçek ki, Bill Gates çok büyük bir vizyoner ve aklındakilerin küçük bir bölümünü bile pratiğe dökerek kullanışlı bir ürün haline getirebilirse, Apple'ın iPhone ve iPad ile hayatımızda yarattığı farktan çok daha fazlasını yapabilecek potansiyele sahip.

Bill Gates'in yeni çalışmalarının meyvelerini merakla bekliyoruz...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

yine birilerinin fikrini çalmıştır. fazla heveslenmeyin..

@15 Şub 2014 20:00 Tableti üreten ilk firmanın aslında Microsoft olduğunu biliyor muydun?

Legend is back

@15 Şub 2014 21:55 leğen ne la?...

Stece copy+Paste Change NAme=Gates

@15 Şub 2014 21:57 O 'copy+paste' yi Bill Gtes buldu hatırlatayım... :)

Mikrosoft Bilgisayarlar için olmazsa olmaz. Telefonlara da Masaüstü tarzı alıştık bişeyler yapılmalı.

Sihirbaz geri döndü

Kim bilir kimden neyi caldida alelacele piyasaya surmek icin geri donuyor. Windows acik kaynak kodu tarzinda olmasa ve butun oyunlar windows a cikmasa hayatta kullanilacak isletim sistemi degil su an mac os lar satisa sunulsun bircok masaustu bilgisayar mac os kesinlikle alir

@15 Şub 2014 23:20 windows kapalı kaynak kodlu tıpkı osx gibi bi halttan anlamaz yorum yapar... osx asla pc pazarında lider olamaz...

@15 Şub 2014 23:20 Ergen junior, istersen bilgisayarina Hackintosh kurabilirsin hemde yasal olarak. bilip bilmeden sallama.

Şunlar arasında tek sevdiğim herif Bill Gates

boşsun gates hem de bomboşsun....

bi insan bos olsa dunyanin en zengin insani olamaz heralde deme

Apple'ın iPhone ve iPad ile hayatımızda yarattığı farkın çok daha fazlasını yapacak potansiyele sahip sözü biraz abartılı olmdı mı? Uçan telefon mu icat edecek zaman makinesini mi bulacak. Bill Gates'i övmek adına Apple'ın katkılarına laf söylenmemeli.

Bill Gates ilk olarak Windows 8 tasarımına el atsın o kare kare pencereler filan çok çirkin çok çok çirkin çok çok çok çirkin, Jony Ive tasarımları sayesinde ben bu kadar Apple fanatiği oldum.

Kendisi hic bir sey yapmadigi halde yapanlara surekli camur atanlardan tiksiniyorum artik. Hele hele bill gates gibi bilgisayari bilgisayar yapan bir kisiye boşsun diyen boş kafalardan daha bi tiksiniyorum. Madem cok biliyorsunuz sizde birseyler yapin da gorelim o zaman.

Boşşun Gates diyen sen ne kadar dolusun acaba :):):):)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir