Bill Gates'ten şaka gibi sözler!

Bill Gates, yaptığı konuşmada öyle şeyler söyledi ki, dinleyenler kulaklarına inanamadı...

  • Gökay Özbudak
Bill Gates'ten inciler!
Bill Gates ve hela kelimelerini yan yana göreceğimizi bile düşünmezdik...

Geçtiğimiz günlerde California Lake Tahoe'da yapılan Techonomy konferansına, konuşmacı olarak katılan Bill Gates damgasını vurdu desek yeridir. Gelecekteki ekonomiye bağlı teknolojiler hakkında konuşulurken, Bill Gates belki de hiç kimsenin aklına gelmeyecek bir konuya değindi; hela.

Konuşmaya Gates şu cümleyle başladı; "Helalar büyüleyici." Bugünlerde bu konuyla ilgili birçok kitap okuduğunu da sözlerine ekleyen Gates şunları söyledi; "Kimse bu konu hakkında okumak istemiyor. Günümüzde yapılan en yetersiz yatırıma sahip alanlardan biri. Gelecekte helalar konusunda bir kırılma yaşayacağız."

Gelecekte birinin sifon yerine daha iyi bir şey bulacağını da düşünen Gates'in konferanstaki konuşması tabii ki helalarla sınırlı değildi.

Bill Gates sözlerine devam ediyor...

Gates, eğitimin daha iyi olacağı görüşünde...

Helalar konusundaki konuşmasının şokunu yeni yeni atlatan dinleyicilere, Gates bu sefer eğitim alanından vurdu. Gates'e göre geleceğin en büyük eğitim enstitüsü, internet.

Gates'e göre üniversiteler ellerindeki bilgileri internette daha da çok yayınladıkça, internet herhangi bir üniversitede verilebilecek eğitimden çok daha iyisini sunmaya hazır olacak; "Bundan beş yıl sonra, dünyanın dört bir yanından bedava dersler dinleyebileceksiniz. İnternet, tek bir üniversiteden çok daha iyi bir durumda olacak."

Üniversitelerin bulundukları yerlere daha az bağımlı hale geleceğini söyleyen Gates, bazı eğitimler için fiziksel olarak eğitim almanın halen önemli olduğunu da söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

hadi bill kurtar bizi şu sifonlardan :D dünyanın en rahat ve huzurlu yeri olan hela geliştirme çalışmalarını destekliyorum :D

kemal sunalın filmi geldi aklıma nedense

Çok haklı adam

Hela konusunda Bill Gates'in ce microsoftun ilk konuşması değil bu. Daha önceleri de Bill Gates her tuvalete bilgisayar koyacağını söylüyordu. Yıllardır çook ta ilerlemiş değiller. Üniversiteler konusunda haklı olabilir. Şu anda internette bilgiye erişimde üniversitelerden daha hızlı durumda. Ama fiziksel eğitimin kaçınılmaz olduğunu göz ardı edemeyiz. Bill amca artık heladan vazgeçip başka şeyler konuşsa ya da emekli olsa daha iyi olacak galiba.

En sevdiğim kapitalist...

Ahh bill ahh internet dedin de gel türkiye deki internetin halini bir gör ve öyle bir konuş

bence internet ve eğitim konusunda çok haklı

helal bill baba çok doğru sözler özelliklede eğitim konusunda

bu adamı seviyorum... çünki çok farklı...!!! muhteşem görüşleri var...
bu gibi insanlar, ne yazık ki çok nadir doğarlar... dünyaya gelirler...

saygılarımla...

Helaların daha teknolojik,konforlu olacağı kesin de kırılma noktası yaşayacağını zannetmiyorum.
İnternetin, bilgi edinme noktasında daha da etkin olacağı aşikar.

ses çıkarmayan sifon istiyoruz. Bide herkesin kıçının değdiği bir yere de oturmak istemiyorum. :)

Tıp eğitimi netten olacak değil ya, gerçi ben ne adamlar gördüm kan almadan fakülteyi bitiren neyse :(

Helalar tabiiki önemli her sifon cektiginizde 20 litre kullanilabilir suyun icine etmis oluyorsunuz. Ayrica kullanilan kimyasallarla birlikte bu kirli su diger temiz icme su kaynaklarina karisip kullanilamaz duruma getiriyor. Ne cabuk unuttunuz halicin kokusunu. Umarim sögledigi gibi akillinin birisi su yerine vakumla calisan daha mantikli bir sistem gelistirir cunku gelecekte suyun damlasinin bile önemli olacagini dusunursek hela icin o kadar suyun ziyan edilmesini anlamsiz buluyorum.

bu adam dünya ile dalga geçiyor.öyle bir bilgisayar sistemi yapıcak ki hela ya çıkardığın şeyi alıp besin maddesine yani ilk halinemi çeviricek olabilirmi.:)

bu amerikalıların helalara karsı özel bir sevgisi var zaten ama anlayamadım..amerikan filmlerine dikkat ederseniz çogunda ya adamın birisi diger adamın kafasını helaya sokar yada sık sık helaya kusmaya giderler ve daha içinde klozet geçen yüzlerce sahne..

helalardaki su miktarı bir yazılımla kontrol edilip gerekirse az ya da çok su dökmesi sağlanabilir.Lokal ağlarla kontrol edilip wireless üzerinden güncellenip kalan sıvı sabun miktarları kontrol edilebilir.Elini yıkamadan çıkan şahısların fotoğrafları webcam ile çekilip teşhir edilebilir.

"kemal sunalın filmi geldi aklıma nedense"

Evet, bir sonraki konuşmasında da bütün servetiyle hela yaptırdığını açıklayacakmış zaten :D.

yazık adam gitmiş yahu :D

Hela rahatlamak için en ideal ve en mutlu edici yerdir. Düşünün insan o anda ne kadar rahatsız oluyor, ne yapacağını bir anda şaşırabiliyor. Hele çok sıkışmışsa üstelik ikisi birden gelmişse, bir önünü bir arkasını tutarak koşturmaya başlar ve siz görseniz bir an deli dersiniz belki de ama o adamın her an herkesin düşebileceği bir durumda olduğunun farkında olamazsınız... Kendinize gelin hela ne kadar önemli farkında değil misiniz? Hep beraber olalım helaları yaşatalım!

ben diyordum bu adamda kesinlikle biraz Turk kani var diye. Ne demis atalarimiz insanin akli ya kacarken ya da helada calisir. :D :D

aşk birsudur iç iç kudur

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play